Advertisement

Artykuły do tagu: Łódzkie

Łódzkie: Remontujemy najmniej dróg w Polsce
W Łódzkiem remontuje się najmniej dróg krajowych. Na Mazowszu w tym roku robotnicy "przerabiają" prawie 200 km, w Warmińsko-Mazurskim ponad 90 km, na Dolnym Śląsku 146 km, nawet na niewielkiej Opolszczyźnie 75 km. A w Łódzkiem? Tylko 30 kilometrów.
Jesteś na zwolnieniu lekarskim? A może sam jesteś lekarzem i wystawiasz pacjentom "podejrzanie" dużo druków L4? Uważaj, bo do twoich drzwi może zapukać kontroler Zakładu Ubezpieczeń Zdrowotnych.
Wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wystosowała apel. Prosi w nim mieszkańców województwa łódzkiego, aby wywiesili dziś flagi narodowe, wzięli udział w obchodach, a o godzinie 17.00 - symbolicznie upamiętniającej godzinę "W", gdy zawyją syreny, godnie uczcili pamięć Powstańców. Sygnał trwać będzie minutę.
Policjantom łza w oku się zakręciła. W tym tygodniu na parking Komendy Wojewódzkiej w Łodzi trafiło ponad 60 polonezów. Samochód ten definitywnie zakończył służbę w policji.
Kierowcy w regionie łódzkim jeżdżą coraz bezpieczniej - wynika z danych statystycznych, opracowanych wspólnie przez policję i łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dane porównują zdarzenia drogowe z lat 2006, 2007 i 2008. W ubiegłym roku na drogach krajowych regionu łódzkiego zginęło 155 osób, trzy lata wcześniej 180.
Ciężkie będzie życie kierowców podróżujących drogami województwa łódzkiego. Jak nie trafią na korki w samej Łodzi, to na objazd pod Bełchatowem, Sieradzem lub Wieluniem. Ale takich miejsc, gdzie częściej będą stać niż jechać, będzie zdecydowanie więcej. Przedstawiamy mapę rozbudowy oraz remontów dróg krajowych i wojewódzkich, które już są wykonywane lub wkrótce się rozpoczną.
woj. łódzkie: W usługach raczej się nie dorobisz
Pensje w handlu i usługach nie stanowią zbytniej zachęty do poszukiwania pracy w tych branżach. Inna sytuacja panuje w budownictwie - mimo załamania rynku - zarobki majstrów, cieśli, zbrojarzy nadal prezentują się w miarę okazale.
Ordynator bełchatowskiego szpitala jest najlepiej zarabiającym pracownikiem służby zdrowia w naszym województwie. Z miesięczną wypłatą w wysokości 13550 zł zdeklasował nawet swojego dyrektora, który musi się zadowolić poborami w wysokości 10275 zł. Wiceliderem zestawienia został łódzki anestezjolog z pensją 12 tys. zł brutto, ale 4800 zł z tej kwoty "zawdzięcza" dyżurom.
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji rozbili grupę przestępczą, która od kilku lat terroryzowała restauratorów m.in. z terenu Łodzi, Bełchatowa, Piotrkowa i Sieradza. Zatrzymano dwanaście osób (11 mężczyzn i 1 kobietę). Za udział w grupie przestępczej, wymuszenia rozbójnicze i pobicia podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
Rozpoczynamy obszerny i wyczerpujący raport finansowy "Nasza kasa", dotyczący zarobków w województwie łódzkim. Na początek prezentujemy zarobki w administracji państwowej i samorządowej. W kolejnych odcinkach cyklu, które będziemy publikować codziennie do końca tygodnia, ranking płac w służbie zdrowie, oświacie i kulturze, zawodach prawniczych, służbach mundurowych oraz przemyśle, handlu i usługach. Dane zbieraliśmy w lutym, więc są aktualne.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat