Advertisement

Zespół "Śląsk" wystąpił w Piotrkowie (ZDJĘCIA)

ePiotrkow Poniedziałek, 15 sierpnia 2022641010
Wypełniony po brzegi amfiteatr przywitał tancerzy, śpiewaków i muzyków zespołu "Śląsk". Słoneczna pogoda oraz skoczne rytmy i melodie sprawiły, że brawom nie było końca.

Ładuję galerię...

- Cieszymy się z tego występu, choć pogoda dopisała to jednak nie jest idealna dla członków zespołu. Między występami mamy niewiele czasu na zmianę strojów, co przy takim upale jest trudne, ale robimy to, by widzowie mogli zobaczyć jak najwięcej strojów ludowych. Na szczęście nie robimy tego pierwszy raz, więc zdążymy zaprezentować nasz program, a zawiera on najpiękniejsze polskie tańce ludowe, a poza tym pieśni z chyba najbardziej z nami kojarzoną "Karolinką" - powiedziała Beata Pyda, tancerka Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny tuż przed występem.

Całość rozpoczęła się tańcem "Trojak", po którym przyszła pora na część wokalną, a na scenie zaprezentowano słynny utwór "Karolinka". W dalszej części występu publiczność mogła podziwiać kolejne stroje w takich utworach, jak "Taniec chustkowy", "Szot Madziar" czy "Gdybym to ja miała". W programie znalazły się też "Polka opolska", "Polka beskidzka", "Ondraszek" czy "Szła dzieweczka".

Publiczność przywitała zespół gorącymi brawami. Wielu obserwujących występy przyznało, że "Śląsk" to ich ulubiony zespół i właśnie ze względu na repertuar postanowili przyjść do piotrkowskiego amfiteatru pomimo upału.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

???? ~???? (Gość)15.08.2022 22:35

Koncert super. Brawo!!!!! Stroje, tańce, głosy, wszystko mega. Ale nasz amfiteatr pozostawia wiele do życzenia.
Scena mała i występujący oglądali się żeby w kogoś nie wpaść itd. Nawet orkiestra się nie zmieściła i wciśnięci byli w dziurze metrowej między sceną, a ogrodzeniem. I do tego ten śliniaczek na górze (bo dachem tego nazwać nie można) wcale nie chroni przed słońcem, deszczem czy innymi warunkami atmosferycznymi. Niestety jakie miasto takie "koloseum".

122


peterkhun ~peterkhun (Gość)20.08.2022 10:06

Piękny występ, poziom światowy, najwyższa liga, ja jednak pragnąłbym zauważyć jaki jest poziom naszych piotrkowskich "pismaków" z całego przebogatego repertuaru występów strojów i tańców reporter umieścili 5 min. - spieszyło się gdzieś naszym dziennikarzom że nie mieli czasu pokazać jak było super? Problem w tym że za każdym razem jest to samo, i za każdym razem znika mój wpis po kilku minutach, ciekawe jak będzie tym razem?

00


stefan ~stefan (Gość)16.08.2022 14:30

Długo sie będziecie podniecać jakimis pierdołami ?

03


bez ~bez (Gość)16.08.2022 08:10

Teresy Werner to nie "Śląsk"

00


Francesco Camonte ~Francesco Camonte (Gość)16.08.2022 04:22

Nie róbcie sobie jaj nazywając to miejsce "amfiteatrem". To jest teatrzyk dla dzieci jednego aktora "Pinokio", którego nazwa odpowiada nawet dzisiejszym czasom, jakie obecnie w Polsce istnieją. I nawet mają się doskonale.

32


go?ć_obserwator ~go?ć_obserwator (Gość)15.08.2022 22:12

Szkoda że po imprezie są informacje a nie było przed. Wiele atrakcji chyba tylko dla wybranych.

07


Znawca tematu ~Znawca tematu (Gość)15.08.2022 18:23

Zdjęcie 32 mówi wszystko o tym wydarzeniu :)

31


Konser ~Konser (Gość)15.08.2022 17:25

I to jest występ! I to jest zespół! Na najwyższym poziomie kultury! Na najwyższym poziomie sztuki! I na najwyższym poziomie muzyki! Więcej takich. A nie.... Szkoda pisać.

184


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat