Wracamy do niebieskiej strefy ASF

ePiotrkowRegion Piątek, 22 października 20212 2555
Rolnicy i hodowcy z gmin Grabica, Moszczenica i Czarnocin mają powody do zadowolenia. Potwierdziły się nasze informacje dotyczące zniesienia części restrykcji
na tych terenach. Teraz obrót trzodą chlewną będzie łatwiejszy.
fot.: freepik.com

O oficjalnym stanowisku krajów członkowskich Unii Europejskiej poinformował nas Konrad Dereń, powiatowy lekarz weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim.

Decyzją Komisji Europejskiej od soboty (23 października - red.) czerwona strefa ASF w niektórych gminach powiatu piotrkowskiego przestanie obowiązywać. W tych miejscach wprowadzona zostanie strefa niebieska. 

 

Mowa tu o niektórych miejscowościach należących do gmin Grabica, Moszczenica i Czarnocin. Jakie idą za tym konsekwencje? 

Świnie ze strefy czerwonej są na rynku traktowane jako gorsze, co nie jest prawdą. Mimo to te zwierzęta są tańsze, a straty producentów znaczne. Znalezienie się w strefie niebieskiej pociągnie za sobą pozytywne skutki ekonomiczne. Mówiąc wprost, rolnicy otrzymają za świnie więcej pieniędzy.

- dodaje Konrad Dereń.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ep ~Ep (Gość)22.10.2021 15:28

Wczoraj cały dzień śmierdziało w Piotrkowie

03


C330 ~C330 (Gość)22.10.2021 18:43

Ja to niewiem jak ci ludzie mogą wąchać te smrody w Grabicy.Jestem ze wsi ale dawniej takiego smrodu nie było.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat