Advertisement

Wójt Rozprzy prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Jest oświadczenie prokuratury

ePiotrkow Środa, 09 listopada 202245
W piątkowy wieczór dziwnie zachowującego się na drodze kierowcę, zatrzymali do kontroli drogowej piotrkowscy policjanci. Badanie wykazało, że prowadził pod wpływem alkoholu. Jak poinformowała nas prokuratura, zatrzymanym kierowcą auta był wójt gminy Rozprza.
foto. epiotrkow foto. epiotrkow

O szczegółach interwencji mówi Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie. 

Policjanci z piotrkowskiej jednostki 4 listopada o godz. 18:40 w rejonie ul. Wolborskiej w Piotrkowie podjęli interwencję w stosunku do kierowcy samochodu osobowego Opel, którego technika jazdy mogła sugerować, iż jest nietrzeźwy. Na miejscu policjanci, po przeprowadzeniu badania, potwierdzili tę informację - mówi st. asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Policja nie udzielała więcej informacji i odesłała do prowadzącej sprawę piotrkowskiej Prokuratury Rejonowej. W godzinach popołudniowych otrzymaliśmy oświadczenie prokuratury w tej sprawie. 

Funkcjonariusze KMP w Piotrkowie w dniu 4 listopada w godzinach wieczornych zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki Opel. Badanie wykonane alkomatem wykazało, że jest on w stanie nietrzeźwości. Jak ustalono kierującym ww. pojazdem okazał się wójt gminy Rozprza. Po wykonaniu niezbędnych czynności funkcjonariusz zwolnili ww. mężczyznę - informuje Magdalena Czołnowska-Musioł, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.

W dniu 7 listopada materiały zgromadzone przez policję zostały przekazane do prokuratury, a dzień później wszczęto śledztwo w tej sprawie. Śledztwo prowadzone jest o czyn z artykułu 178a) § 1 KK, czyli prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. 

 

Czyn ten jest zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawiania wolności do lat dwóch. Obecnie zgromadzony materiał jest analizowany pod kątem dalszych decyzji i czynności procesowych. Śledztwo jest na początkowym etapie i kierując się jego dobrem nie będą w dniu dzisiejszym udzielane bliższe informacje - dodaje Magdalena Czołnowska-Musioł.


Zainteresował temat?

12

5


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

WTBORCA ~WTBORCA (Gość)13.11.2022 08:58

To kto teraz na wójta sonda

11


Faker ~Faker (Gość)10.11.2022 13:39

Wsiadanie donauta po alko. niezależnie od zajmowanego stanowiska świadczy o dużej NIEODPOWIEDZIALNOSCI i NIE MA ŻADNYCH tłumaczeń...ŻADNYCH...

193


Zuza gość ~Zuza gość (Gość)11.11.2022 11:16

Wiele tych złych opinii pochodzi od osób które same piją i różnie się zachowują picie to nasz sport narodowy to że ten człowiek jechał po pijanemu to fakt i musi zapłacić za złamanie prawa, ale to nie znaczy że jest zły to nie bandyta jak gwałciciel pedofil czy zbrodniarz a nawet sadysta. On zapłaci za swój błąd kilkakrotnie już płaci ? gdyby nie był wójtem nawet nikt by nie wiedział natomiast np. Ksiądz pedofil niejeden za swój czyn nie zapłaci nigdy?

37


XX ~XX (Gość)10.11.2022 12:25

Przestańcie już z tym kąśliwym ujadaniem. Nie dobijajcie tego człowieka tymi podłymi komentarzami. On już ma za swoje.

1227


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)11.11.2022 07:14

No pewnie niech kombinuje i spada na emeryturę są duże lepsze asy w Rozprzy od niego....

31


logikkk ~logikkk (Gość)10.11.2022 08:10

Do końca kadencji wytrzyma sprawa to min. półtora roku się będzie ciągnąć biegli choroby zwolnienia itp.Standard w tym kraju.

173


Tokarek ~Tokarek (Gość)09.11.2022 13:12

Skandal. Mam nadzieję, że zachowa się jak mężczyznę przystało i zrzeknie się urzędu zanim zostanie prawomocnie skazany.

487


Kwach ~Kwach (Gość)09.11.2022 12:43

Natychmiast do dymisji i maksymalny wymiar kary. Wiedział co robi. Władza powinna świecić przykładem.

6215


an ~an (Gość)10.11.2022 10:25

Wójt w przeciwieństwie do celebryty Stu.ra nie uciekał 2 razy i nie potrącił nikogo..Nie ma co szukać sensacji to zwykły człowiek i jest ułomny jak inni .Kto sieje wiatr ten zbiera burzę .Te imprezy typu kiszenie ogórków ,kiszenie kapusty, pieczenie ziemniaków itp . z wódką czy bimbrem oraz wylewność gospodarzy doprowadziły do dzisiejszego skutku.

923


Gaźnik ~Gaźnik (Gość)10.11.2022 05:15

Dajcie mu spokój.Wiem po sobie że zdarza sie najlepszym,a że jestem najlepszy to zdarza mi sie to codziennie.

527


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat