Advertisement

Walące się ściany w samym sercu miasta

ePiotrkow Poniedziałek, 13 sierpnia 20181142847
Zawalony fragment ściany już od wielu dni straszy na podwórku jednej z kamienic przy ul. Farnej. Mieszkańcy boją się, że jeśli szkody nie zostaną szybko naprawione, wówczas może dojść do tragedii.

Ładuję galerię...

- Zawalona i popękana jest przystawka tuż przy naszej kamienicy. W każdej chwili to wszystko może kompletnie runąć. Najgorsze jednak, że również ściana szczytowa od góry do dołu także jest pęknięta. Jeśli będzie trzeba rozebrać przybudówkę to nasz budynek też może się zawalić. Czynsz wszyscy płacimy regularnie, a nasz gospodarz przychodzi jedynie raz w miesiącu po to by go zebrać. Podczas rozmowy z nim o zawaleniu się kawałka ściany stwierdził, że uszkodzony obiekt nie należy do niego. 

 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z właścicielem kamienicy przy ul. Farnej. Otrzymaliśmy następującą informację:

Tynk jednej ze ścian odsypał się na podwórko zarządzanej przeze mnie kamienicy. Budynek, który uległ zniszczeniu jest własnością sąsiada. W tej chwili czekam na możliwość skontaktowania się z nim by ustalić kto zamuruje ten obiekt tak by nie stwarzał zagrożenia. Jeżeli natomiast konieczna będzie jego rozbiórka, wówczas w jego miejsce wybudowany zostanie nowy wspornik.


Rozmawialiśmy także z Waldemarem Gumiennym, Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Piotrkowie Trybunalskim, który powiedział, że jeżeli wyniknie taka konieczność wydana zostanie decyzja o oględzinach tego miejsca. Ich wyniki pozwolą na wydanie ewentualnego nakazu uprzątnięcia terenu i zabezpieczenia go.


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (47)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.08.2018 09:13

Ja odnośnie tego komentarza 500+ baranie to są pieniądze dzieci a jak jesteś ciekawy jak są wydawane to zapraszam na farna i zobaczysz .To nie nasza wina że kamienica się wali a miasto nie chce nam dac mieszkania bo pierwszeństwo mają rodziny patologiczne Tak usłyszałem od urzędnika więc nie pisz bzdur bo sam bierzesz 500+

10


Aeroklub ~Aeroklub (Gość)15.08.2018 13:14

Zapadające się mury - Duma waszego kochanego EP

20


~luki pod kopułą ~~luki pod kopułą (Gość)13.08.2018 17:25

a jakby właściciel z mieszkańcami w czynie społecznym rozebrali ten mały murek sami rozebrali skoro nie mają pieniędzy, to co by się stało, ja w bloku muszę za wszystko płacić i co mnie obchodzą rozpadające się murki w prywatnych budynkach czy podwórkach, co same mają się naprawiać albo za pieniądze podatników

31


Do radnych Okręgu Nr 1 - Pomóżcie wyborcom ~Do radnych Okręgu Nr 1 - Pomóżcie wyborcom (Gość)13.08.2018 10:49

A kto jak nie właściciel ma złożyć wniosek do nadzoru budowlanego o przeprowadzenie kontroli stanu technicznego? Za co oni biorą pieniądze że mieszkańcy muszą zgłaszać? A może tak któryś z radnych okręgu nr 1 to zgłosi co?
Oto oni:
1.Lech Kaźmierczak - Razem dla Piotrkowa K.Chojniaka
2. Przemysław Winiarski - Razem dla Piotrkowa K.Chojniaka
3. Mariusz Staszek - Razem dla Piotrkowa K.Chojniaka
4. Krzysztof Kozłowski - Niezrzeszony
5. Tomasz Sokalski - Razem dla Ziemi Piotrkowskiej
Pozdrawiam panów radnych i do roboty bo wybory za 3 miesiące.

103


nobody ~nobody (Gość)13.08.2018 17:40

Młode- Stare miasto, projekt, którym szczyci się obecna władza jakoś w rzeczywistości młodo wygląda tylko z wierzchu i to też nie wszędzie.

31


P51 ~P51 (Gość)14.08.2018 15:32

Ja tylko przypomnę jaki był lament jak rozbierano rozpadające się, krzywe kamieniczki na ul.Starowarszawskiej... Jak widać rozebrano za mało. Prywatni właściciele tych ruin tylko blokują rewitalizację ; jak coś wyremontować na swój koszt to nie, jak sprzedać miastu za realną cenę- nie. Wszystko na nie...

41


zca ~zca (Gość)14.08.2018 09:37

Totalna głupotą było inwestowanie w Stare Miasto, to wszystko nadawało się tylko do wyburzenia (podobnie jak ul. Wojska Polskiego) a na tym miejscu powinien powstać park, ludzi przenieść do nowych kamienic wybudowanych ze środków miejskich, które poszły na rewitalizacje Starówki, której pies z kulawa nogą nie odwiedza.

21


Do sdds ~Do sdds (Gość)13.08.2018 13:00

A co za różnica czy wyborca mieszka w gminnej czy prywatnej kamienicy?
Jak po głosy wyborców to nie patrzycie gdzie mieszkają a jak im się dzieje krzywda to po wyborach doznajecie amnezji. Ot i kandydat na radnego ten sdds.

72


gość ~gość (Gość)13.08.2018 15:55

A co z chodnikiem na Zalesickiej, to jest problem mieszkańców, a nie jakaś tam ściana, która z reszta jak widać zabezpieczona jest taśma. Zajmijcie się poważnymi problemami, a nie prywatą

48


mom ~mom (Gość)13.08.2018 16:44

To tylko margines potrzeb Miasta. Na nic nie ma pieniędzy ! ! !
Ponowne pytanie - dla kogo i na czyje zamówienie budowana jest Mediateka ? ...........
Magistracie, co można było jeszcze zrobić za te roztrwonione fundusze ....... na pewno; nowe, lub wyremontować ulice, parkingi, remonty budynków z zasobów Miasta, przedszkola, żłobki, place zabaw itd, itd .......
Obecnie, kto podjął decyzję na wykonanie chodnika w ciągu ul. W. Polskiego (POW - Toruńska) z kostki granitowej. Czy to jest miejsce dla pieszych, czy dla podkutych koników, ciągnących furmanki na żelaznych kołach-obręczach. Paranoja ..........

62


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat