Advertisement

To już ostatnie dni rekrutacji

Strefa FM Poniedziałek, 12 września 20224
1 września w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych rozpoczął się nowy rok szkolny. Tymczasem tegoroczni maturzyści mogą się jeszcze cieszyć kilkoma tygodniami laby - aż do rozpoczęcia nowego roku akademickiego. A wśród licznych propozycji dla przyszłych żaków jest też ta, którą oferuje piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
fot.: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim fot.: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim

Kilka miesięcy temu Piotrków obiegła wiadomość, że miasto może mieć samodzielną publiczną uczelnię, która miałby powstać z przekształcenia filii. Ten rok akademicki upłynie jednak jeszcze bez zmian. Nabór na studia pierwszego i drugiego stopnia w piotrkowskiej filii UJK wciąż trwa.

Rekrutacja jest całkiem przyzwoita. Oczywiście zapraszamy, bo jest jeszcze kilka dni, gdy można aplikować na studia licencjackie - do 14 września i trochę więcej czasu na magisterskie - do 24 września. Wszystkich chętnych zapraszamy do nas - zachęcał na antenie radia Strefa FM dr hab. Jacek Bonarek.

Dziekan filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim podzielił się również ze słuchaczami swoimi spostrzeżeniami, na temat podejścia młodych ludzi do wykształcenia wyższego.

To niepokojące w skali całego kraju, nie tylko Piotrkowa. Widać pewną niechęć wśród młodzieży do uzyskania wyższego wykształcenia. Trochę to smutne. Jest to chyba efekt wypowiedzianych w poprzednich latach przez niektórych prominentnych polityków słów, które miały wstrząsnąć środowiskiem, ale tak naprawdę odniosły zupełnie inny skutek. Zmienia się na całym świecie struktura społeczna i panuje opinia, że to wyższe wykształcenie jest potrzebne.

 

Dr hab. Jacek Bonarek zaznacza, że studia dają, poza wiedzą, także umiejętności i kompetencje społeczne. Te, choć niedoceniane, są obecnie wszystkim najbardziej potrzebne. Gość rozgłośni podkreślił, że pozwalają one m.in. odnaleźć się w obecnych kryzysowych czasach.

 

autor: Jan Hoffman


Zainteresował temat?

4

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jsbsb ~Jsbsb (Gość)12.09.2022 16:10

Wg mnie są za drogie. 500 zł miesięcznie to dla mnie duuuuzo a na dziennie ciężko się dostać no i czasu brak

11


Logistyk EP ~Logistyk EP (Gość)12.09.2022 14:25

Boom na studiowanie minął, bo młodzi dostrzegli, że lepiej mieć fach w ręku (fryzjer, masażysta, budowlaniec, elektryk, hydraulik itd). Moim zdaniem studia są dobre, jeśli wynika z tego jakiś zawód (lekarz, prawnik, nauczyciel, inżynier). Pozostałe studia typu socjologia, ekonomia itd. to sztuczne pompowanie kasy i pielęgnowanie stanowisk profesorów.
​Skończyłem ekonomię na UŁ, pracuję z ludźmi po LO czy technikum i zarabiamy tyle samo.
Jedyny plus, że studia wliczają się do stażu pracy.
Moim zdaniem najważniejsze jest to, co ktoś ma w głowie, a nie ile ma papierków w CV.

31


dag ~dag (Gość)12.09.2022 10:55

Dostanie się lumpenproletariatu do władzy powoduje właśnie to, że ludzie już nie szanują nauki bo każdy kto się uczy ten nierób. Idealny wyborca to pracujący w fabryce pół analfabeta co tydzień chodzący do kościoła.

52


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)12.09.2022 09:39

Skonczcie UJK bo nie ma kto w biedronce pracowac

54


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat