Szykuje się remont Wolborskiej. Prace obejmą odcinek od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do Rakowskiej. Drogowcy wyznaczyli objazdy. Kiedy ulica zostanie zamknięta?

Strefa FM Poniedziałek, 08 lipca 202455
15 lipca rozpoczną się długo wyczekiwane prace remontowe na ulicy Wolborskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Odcinek, który zostanie objęty remontem, rozciąga się od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do ulicy Rakowskiej. Będą duże utrudnienia w ruchu.

Ładuję galerię...

Podział prac na etapy


Prace remontowe będą realizowane w trzech etapach, co pozwoli na stopniowe przeprowadzenie niezbędnych robót oraz minimalizowanie utrudnień dla mieszkańców i kierowców.

 

Pierwszy etap rozpocznie się 15 lipca i potrwa około czterech tygodni. W tym czasie prace będą prowadzone na odcinku od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do ulicy Leśnej. Głównym celem tego etapu jest przygotowanie terenu do dalszych prac na pozostałych odcinkach. Wykonawca skupi się na pracach przygotowawczych, które obejmują między innymi rozbiórkę starej nawierzchni oraz wzmocnienie podłoża.

 

Drugi etap obejmie zamknięcie całego odcinka od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do ulicy Rakowskiej. Prace na tym etapie będą najbardziej uciążliwe dla mieszkańców i kierowców, ponieważ objazdy będą prowadzić przez obwodnicę do ulicy Rakowskiej. Przejazd na odcinku od ronda do ulicy Leśnej będzie niemożliwy. W każdym przypadku jednak mieszkańcy będą mieli zapewniony wjazd do swoich posesji, co ma na celu zminimalizowanie niedogodności związanych z remontem.

 

Trzeci etap obejmie odcinek od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Rakowskiej. Szczegóły dotyczące tego etapu zostaną podane w późniejszym czasie. Adam Bak, Inżynier Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, zaznaczył, że informacje na temat trzeciego etapu będą dostępne w miarę postępu prac.

 

 

Z dniem 15 lipca rozpoczynają się prace remontowe na ulicy Wolborskiej. Odcinek, który zostanie objęty remontem, rozciąga się od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do ulicy Rakowskiej. Prace będą podzielone na trzy etapy. 

W pierwszym etapie, który potrwa około czterech tygodni, prace będą prowadzone na odcinku od ronda do ulicy Leśnej. Wykonawca będzie przygotowywał teren do dalszych prac na pozostałych odcinkach. 

Drugi etap obejmie zamknięcie całego odcinka od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do ulicy Rakowskiej. Objazdy będą prowadzić przez obwodnicę do ulicy Rakowskiej, a przejazd na odcinku od ronda do ulicy Leśnej będzie niemożliwy. W każdym przypadku mieszkańcy będą mieli zapewniony wjazd do swoich posesji. 

Trzeci etap obejmie odcinek od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Rakowskiej, natomiast tutaj wszelkie szczegóły będę mógł podać dopiero w późniejszym czasie. – mówił Adam Bak Inżynier Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

 

 

Utrudnienia i objazdy


Podczas realizacji drugiego etapu prac, kiedy to zamknięty zostanie cały odcinek od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do ulicy Rakowskiej, kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Objazdy będą prowadzić przez obwodnicę do ulicy Rakowskiej, co może wydłużyć czas podróży.

 

 Zobacz jak teraz wygląda ulica Wolborska:


Rozpoczynające się 15 lipca prace remontowe na ulicy Wolborskiej są kluczowym elementem modernizacji infrastruktury drogowej Piotrkowa Trybunalskiego. Podział prac na etapy ma na celu zminimalizowanie niedogodności dla mieszkańców i kierowców. Mimo czasowych utrudnień, inwestycja ta przyniesie znaczące korzyści w postaci poprawy stanu nawierzchni i bezpieczeństwa drogowego. 


Zainteresował temat?

7

2


Komentarze (55)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

JanGutenberg1980 ~JanGutenberg1980 (Gość)13.07.2024 22:13

MZK - autobusy komunikacji utkną na dobre w korkach, i nikt o tym nie pomyślał ....

01


Inka ~Inka (Gość)13.07.2024 21:34

Prosimy o remont ul.Anny. Pewnie 4/5 mieszkańców zapyta gdzie w ogóle jest taka ulica w Piotrkowie, a codziennie jest orana nie tylko przez auta osobowe, ale i ciężarowe oraz cysterny! Tam się nie da nawet przejść na nogach!

10


his. ~his. (Gość)09.07.2024 06:01

No cóż. Obecna władza w zakresie remontów działa tak samo jak poprzednia. Na czy to polega? Na "etapowości". Ile tych etapów? Najczęściej trzy. Ale pamiętajcie że: "Podział prac na etapy ma na celu zminimalizowanie niedogodności dla mieszkańców i kierowców" Ja jednak myślę ,że wystarczy skupić się na jednej dużej inwestycji i zrobić ją raz ,ale dobrze a nawet bardzo dobrze. A tak miasto roz....le i wszystkich oprócz miejskich "strategów" to wkurza. Tu trochę tam trochę.....

74


Grej ~Grej (Gość)13.07.2024 21:00

Mapki?

22


cukier ~cukier (Gość)08.07.2024 23:00

Wiekszość drzew będzie wycięta. Już dawno pozaznaczli je farbą. Ekologia. A dwutlenku węgla coraz więcej. Dlaczego? Dlaczego jak pielęgniarka podaje ci tlen mówi, że będzie ci się lepiej oddychało. Dlaczego w lesie iglastym się dusisz a w liściastym jest ci przyjemnie. Jak ktoś choduje rośliny akwariowe to daje im dwutlenek węgla i swiatło, żeby lepiej rosły.

93


Prezes ~Prezes (Gość)13.07.2024 16:59

Można prosić o mapki?

11


Anka ~Anka (Gość)13.07.2024 16:01

Prośba do administratora by zablokował te głupie komentarze

14


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)08.07.2024 21:28

A co z ulicą scaleniową?

59


gosc138211 ~gosc138211 (Gość)09.07.2024 08:21

Może w związku z ogromnym ruchem tranzytowym warto by było pomyśleć o wzmocnieniu tej nowo powstałej drogi? Żeby za 11 lat znowu nie okazało się, że są "ubytki wymagające pilnej naprawy"?
Nie lepiej wydać teraz więcej, ale mieć spokój na wiele, wiele lat? Czy nadal 100% w przetargu to CEEEENAAAA ?

110


autor ~autor (Gość)09.07.2024 10:43

Co to są za drzewa na zdjeciu nr 24?

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat