Advertisement

Strefa wypoczynkowa już prawie gotowa

ePiotrkowRegion Piątek, 18 listopada 202247376
Dobiegają końca prace przy budowie strefy wypoczynkowej w Wolborzu. Inwestycja ma się zakończyć na przełomie listopada i grudnia.

Ładuję galerię...

Stoliki do gry w warcaby, ping ponga i chińczyka, publiczne hamaki, ławki oraz tablice edukacyjne związane z ochroną przyrody pojawiły się w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym przy Orliku w Wolborzu. 

Prace przebiegają sprawnie, aż szkoda, że wchodzimy teraz w okres zimowy, bo teren ten prezentuje się naprawdę okazale i dopiero wiosną jak wszystko się zazieleni będzie pięknie. To przestrzeń publiczna dla każdego w każdym wieku, do której chętnie przyjdziemy z dziećmi, czy jak w moim przypadku, z wnukami. Cieszę się z tego projektu bardzo, ponieważ wiele elementów infrastruktury rekreacyjnej już mamy na Orliku, a teraz dopełniamy ten teren kolejnymi atrakcjami wypoczynkowymi - powiedział Andrzej Jaros burmistrz Wolborza.

 

Oprócz wymienionych atrakcji są też sadzonki nowych drzew, krzewów, bylin oraz trawniki. Na wiosnę urośnie tu łąka kwietna, zaś w południowej części kompleksu można grać np. w piłkę nożną, siatkówkę, czy badmintona. Dla amatorów grillowania zbudowana zostanie strefa z betonowym grillem, ławkami i stolikami. Z kolei dla amatorów ćwiczeń na świeżym powietrzu będzie strefa street workout oraz dwie trampoliny i tyrolka dla dzieci.

 

Wypoczynkowa strefa spełnia także walor edukacyjny. Ustawiono tam tablice prezentujące polskie motyle, miejskie ptactwo, czy pożyteczne owady. Na Orliku znajduje się dom dla owadów i budki lęgowe. 

 

Cała inwestycja kosztowała blisko 400 tys. zł. Z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Urząd Miasta w Wolborzu otrzymał blisko 100 tys. zł dotacji, a kolejne 300 tys. zł wpłynęło na realizację zadania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)18.11.2022 13:41

Alle jaja!!!
Listopad, minus jeden na termometrze, a tu piękny hamaczek!!!
jaja jak berety!!!

91


Maciekk ~Maciekk (Gość)18.11.2022 23:09

Tak właśnie myślałem żeby sobie w grudniu poleżeć na hamaku. idealny czas na taką inwestycję.
Akurat na wiosnę się remont zrobi i cyk, znowu przetarg.

61


UniaFundusz ~UniaFundusz (Gość)18.11.2022 17:32

O to te niezbędne pieniądze unijne bez których sobie nie możemy poradzić 400tyś zł robi wrażenie hamak pewnie ok 10tys.Jeślibyśmy zrobili taką samą inwestycje nie będąc w Uni koszt byłby 1/3 tej ceny a tak to wbije się tablice że dofinansowana i można wywalić niemalże pół miliona na taką atrakcję.

62


PT ~PT (Gość)18.11.2022 17:10

Brawo Wolbórz,czekamy w PT na takie inwestycje,Scaleniowa,Szczekanica,Malinowa itp

22


Kiedyś ~Kiedyś (Gość)18.11.2022 14:58

były publiczne domy, a teraz tylko hamaki ;)

52


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat