Advertisement

Starowarszawska 6 już po remoncie

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 06 listopada 2020960026
Zakończyła się modernizacja pierwszej z odrestaurowywanych kamienic na ul. Starowarszawskiej. Dawną świetność odzyskał budynek pod numerem 6.
fot.: UM Piotrków Trybunalski fot.: UM Piotrków Trybunalski

Kompleksowy remont kamienic to jeden z kluczowych elementów programu „Młode Stare Miasto”, którego celem jest stworzenie atrakcyjnego osiedla mieszkaniowego na piotrkowskim Podzamczu. Obecnie większość prac związanych z odświeżeniem i adaptacją kamienic na nowe mieszkania dla piotrkowian toczy się w okolicach ulic Starowarszawskiej i Zamurowej.

 

Zakończona właśnie inwestycja miała bardzo szeroki zakres. Oprócz odrestaurowania elewacji wykonano izolację i ocieplenie budynku, remont pokrycia dachu wraz z kominami i orynnowaniem, klatki schodowej z bramą, a także wymianę instalacji oraz okien i drzwi. Najwięcej zmian dotknęło parter budynku, w którym zmieniono sposób użytkowania lokali adaptując je na cele społeczne.

 

Odrestaurowana kamienica przy Starowarszawskiej 6 to kontynuacja metamorfozy tej części Starówki. Równolegle toczą się inne prace. W bliskim sąsiedztwie "szóstki" miasto remontuje cztery inne kamienice, tj. przy: Garncarskiej 4, Zamurowej 10 i 16 oraz Starowarszawskiej 5. 

 

Modernizacje wykonywane są w ramach projektu „Rewitalizacja terenów Podzamcza – Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim”, na realizację którego Piotrków Trybunalski pozyskał blisko 21 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.


Zainteresował temat?

9

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_hi ha ho ~gość_hi ha ho (Gość)08.11.2020 16:18

aaaaa przepraszam ta kamienica obok "na rogu" to też już była odświeżona i już widać zalania od wody w konsekwencji zielone ściany się już robią i farba się pierzy... toż to chyba zamienniki porządnych tynków albo malowanie wapnem:D:D
no chyba, że jeszcze jest przed remontem;)

10


franca w szlafroku ~franca w szlafroku (Gość)06.11.2020 12:49

Daję 5 dni - a już pojawią sie pierwsze "RTS-y" i inne "ŁKS-y", bo banda łysych pijusów sterczy tam od rana do wieczora - widzę to z okna. Kleje, koks, alkohol, dopalacze, bójki... to porządek dzienny. Pieniądze wyrzucone w błoto - najpierw praca u podstaw

150


ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)07.11.2020 10:13

spór o zasadność tych remontów to tylko piana. Istotne jest z godnie z zasadą z Misia, że mamy prowizję. Im drożej tym więcej dla ,,nas'.
A przy okazji, będąc kilka dni temu obejrzałem sobie latarnie na ryneczku. Nie wiem po co te gruchy tam stoją, no chyba że mają przeszkadzać pieszym. Ich wygląd to zaprzeczenie wszelkich reguł. Widocznie p. Chojniak uznał, że skoro ,,ryneczek', to muszą być lampy jak na starym mieście. Tanie nie są. W mądrych krajach pomiędzy kamienicami rozciąga się linę i na niej wiesza latarnie. Czasem zamiast słupa mocuje się pałąk do muru, co przy obecnych lampach ledowych nie stanowi problemu. W Piotrkowie stawia się gruchę pośrodku chodnika albo pół metra od muru(można sprawdzić) Przyznam, że nie widziałem w swym życiu takich rozwiązań, tylko w Piotrkowie, co mnie nie dziwi. Mieszkając z dala ucho mam wyczulone i jak tylko coś głupiego pojawia się w wiadomościach, to zawsze z Piotrkowa.

20


gość_ty ~gość_ty (Gość)07.11.2020 15:33

Kolejny miś w pt

10


xl ~xl (Gość)06.11.2020 18:34

no ale te cokoły to mogliby chociaż pomalować na jakiś ciemniejszy kolor bo za chwilę będą wyglądać jak te w budynku obok.

30


Piotrkowianin Piotrkowianinranga06.11.2020 16:31

Czyli jednak można wpuścić wyloty rynien do kanalizacji deszczowej, a nie tak ja wyremontowanym ostatnio Ryneczku na chodnik, żeby ludzie ślizgali się na tym, co w okresie zimowym wypłynie z rynny i zamarznie na chodniku. Brawo!

41


kki ~kki (Gość)06.11.2020 10:56

kto miał czas i pospacerował po starówce to zobaczył że inwestycje tam to strata czasu ,ludzie do tego nie dorośli ,dewastują wszystko

93


wow ~wow (Gość)06.11.2020 10:30

a trochę dalej dzikie wino w dzikiej bramie piją chłopcy na śniadanie.....

70


swan ~swan (Gość)06.11.2020 10:22

no i kolejna "inwestycja" w patologię, zamiast porobić place zabaw na cywilizowanej części Piotrkowa, to znowu wydaje się pieniądze na elewacje budynku, który zaraz będzie zdewastowany i zaszczany przez lokalnych "ziomków", szkoda kasy naprawdę, lepiej wyłączać oświetlenie uliczne z racji oszczędności....a co to za inwestycja, i tak nikt tu nie przyjeżdża, nie ma się czym chwalić ...żal

115


gość_polak ~gość_polak (Gość)06.11.2020 12:02

Kogo to obchodzi co ja z tego mam

06


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat