Advertisement

Seniorki nie było w kościele. Interweniowali policjanci

Policja KMP Piotrków Środa, 28 grudnia 202215
Piotrkowscy dzielnicowi otrzymali informację, że od kilku dni nikt nie miał kontaktu z 77-latką, która mieszkała samotnie. Seniorki nie było w kościele, choć uczęszczała tam regularnie. Kobiety nie widzieli również jej sąsiedzi. Policjanci na tę interwencję błyskawicznie zareagowali i wraz ze strażakami siłowo otworzyli mieszkanie. Dzięki szybkiej reakcji pomoc przyszła na czas.
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

27 grudnia 2022 roku do piotrkowskiego dzielnicowego zgłosił się zakonnik z Klasztoru Ojców Bernardynów. Mężczyzna zaniepokoił się nieobecnością kobiety, która wcześniej regularnie uczestniczyła w nabożeństwach. Z informacji wynikało również, że seniorka jest samotna i nie ma żadnej rodziny.

Policjanci skontaktowali się z dyżurnym, który uzyskał informację, że kobieta wcześniej doznała urazu, który uniemożliwiał samodzielne poruszanie. Młodszy aspirant Adam Kuśmierek razem z sierżant Oliwią Kowalczyk od razu pojechali do jej miejsca zamieszkania. Podczas rozmów z sąsiadami potwierdzili informację, że 77-latka od kilku dni nie była widziana. W mieszkaniu były zgaszone światła. Kobieta nie odbierała telefonu i nikt nie otwierał drzwi. Wiedząc, że  jest samotna, a jej stan zdrowia nie pozwala na samodzielne poruszanie się mundurowi na miejsce wezwali strażaków, którzy siłowo otworzyli mieszkanie. Policjanci sprawdzili pomieszczenia. 77-latka leżała przy drzwiach jednego z pokoi, co uniemożliwiało ich otwarcie. Dzielnicowi wspólnie ze strażakami zdjęli drzwi, a kobietę przenieśli na łóżko, podając jej wodę - relacjonuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Seniorka była przytomna, choć był z nią utrudniony kontakt. Dzielnicowy od razu na miejsce wezwał medyków, którzy udzielili  pomocy medycznej.

 

Policjanci apelują: Nie bądźmy obojętni, jeżeli w naszym otoczeniu  są osoby starsze, schorowane i samotne. Każda pomoc i zainteresowanie dla tych osób jest bardzo ważne. Jeżeli mamy podejrzenie, że osoba taka potrzebuje pomocy, reagujmy dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

 


Zainteresował temat?

8

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)29.12.2022 08:34

A zna ktoś przypadek jak ksiądz zgubił parafiankę na wycieczce ?? Kobiety do dzisiaj nie odnaleziono, a duchowny nie poczuwa się do winy !
Tutaj zakonnik zachował się wzorowo !

21


PanKorek ~PanKorek (Gość)29.12.2022 00:32

A to nie jest ta para co jeden drugiego zdradzał?

13


Zainteresowany ~Zainteresowany (Gość)28.12.2022 12:51

Skąd kościelny znał adres i jej dane osobowe?

715


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)28.12.2022 19:52

Dobrze byłoby gdyby piotrkowscy policjanci zawsze tak reagowali na takie informacje, nie tylko wtedy, gdy zobaczą duchownego, ale i zwykłych ludzi.

32


Hshhd ~Hshhd (Gość)28.12.2022 14:16

Brawo dla Ojca, który nie był obojętny na los tej kobiety. Zachowanie godne naśladowania!

132


go?ć_magdalena ~go?ć_magdalena (Gość)28.12.2022 14:57

Brawo!

81


Jhg ~Jhg (Gość)28.12.2022 13:21

Na jakim to było osiedlu

27


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat