Sebastian M. zatrzymany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Kraj Środa, 04 października 202362
Poszukiwany listem gończym Sebastian M., podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na autostradzie A1 pod Piotrkowem, został zatrzymany. Taką informację przekazał Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji.
Sebastian M. zatrzymany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

 

 

Specjalna Grupa Poszukiwawcza powołana przez Komendanta Głównego Policji na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich wspierała lokalną Policję która dokonała dziś zatrzymania poszukiwanego Sebastiana Majtczaka. Zadania realizowane były w ścisłej współpracy z Prokuraturą Krajową - poinformował na portalu X (dawniej Twitter) szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Do sprawy odniósł się także prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro:


W środę rano pełnomocnik poszukiwanego mężczyzny poinformował o złożeniu wniosku w imieniu swojego klienta wniosku o wydanie listu żelaznego. To specjalny dokument, przyrzekający oskarżonemu pozostawanie na wolności do czasu prawomocnego zakończenia procedury karnej. Dzień wcześniej pełnomocnik rodzin ofiar wysłał do piotrkowskiej Prokuratury Okręgowej wniosek o zmianę klasyfikacji czynu z wypadku ze skutkiem śmiertelnym, na zabójstwo z zamiarem ewentualnym.


Przypomnijmy, do wypadku doszło 16 września na autostradzie A1 na wysokości Sierosławia w powiecie piotrkowskim. Prokuratura zarzuca Sebastianowi M., że:

"jadąc lewym pasem drogi w kierunku Katowic jako kierujący samochodem marki BMW M8501 umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego w ten sposób, że prowadził wskazany pojazd z nadmierną prędkością, wynoszącą nie mniej niż 253 km na godz. w miejscu, gdzie obowiązywała dozwolona prędkość administracyjna 120 km na godz., przez co nie dostosował prędkości kierowanego przez siebie pojazdu do panujących warunków ruchu oraz nie zachował odpowiedniej, bezpiecznej odległości od poruszającego się przed nim w tym samym kierunku samochodu osobowego marki KIA Proceed w wyniku czego uderzył w tył wskazanego pojazdu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (62)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kama ~Kama (Gość)04.10.2023 21:34

Jak dla mnie to ta cała jego niby " ucieczka" była zaplanowana od początku do końca. Gdyby był w Polsce musieliby go aresztować ( a on tego nie chce) a że jest za granicą to może wnioskować o list żelaznego ( odpowiadanie z wolnej stopy, na wolności). I tylko wtedy wróci! Już na samym początku przestępca ma swoje warunki!! Areszt w Dubaju pewnie na wyższym poziomie niż u Nas więc doskonale wiedział gdzie lepiej być złapanym. Nie uwierzę juz w żaden przypadek w tej sprawie... od początku wszystko tu było niejasne. Coś mi mówi, że będzie tak jak on chce a potem i tak się z tego wyplącze albo dostanie zawiasy. I nawet aresztu nie zobaczy.

52


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)04.10.2023 13:06

Niniejszym odszczekuję to,co niedawno napisałam,że bandzior dokona szczęśliwie swojego żywota gdzieś na kontynencie amerykańskim,a jednak!..

110


ja ~ja (Gość)04.10.2023 21:51

Według mnie, czeka go dożywocie.

31


Dzaga ~Dzaga (Gość)04.10.2023 21:22

Super

10


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)04.10.2023 17:45

To że go złapali nie znaczy, że zostanie wydany Polsce. Wątpię byśmy mieli umowę ekstradycyjną a rozmowy z krajem arabskim, delikatnie mówiąc mogą być trudne.

24


Adamo ~Adamo (Gość)04.10.2023 12:59

Ustawka pod wybory która kosztowała krocie. Mieli gościa na miejscu to go łapią w Dubaju i trąbią że sukces.A jak sprawa przycichnie to dostanie karę w zawieszeniu

2110


tylko pytam ~tylko pytam (Gość)04.10.2023 17:53

A może tego wypadku w ogóle nie było? A może, kto "wsadzi" bogatego trzydziestolatka na lata do więzienia? A może chodzi o ofiary. Może patrzymy nie na to co trzeba? Pzdr.

40


Mieliście go na ~Mieliście go na (Gość)04.10.2023 12:50

widelcu a teraz ciekawe jakie są koszty operacji, podróżowania, pobytu specjalnej grupy. Pewnie poleci po niego wojskowa Casa. Ja bym obciążył policjanta lub prokuratora tymi kosztami ( tego który spartaczył robotę na miejscu zdarzenie - zapewne pod naciskiem kogoś dobrze umocowanego). Myślę, że to już w setkach tysięcy trzeba liczyć...

173


zbignie zero ~zbignie zero (Gość)04.10.2023 17:05

Brawo detektywie Rutkowski! Nie cackać się.

23


gość ? ~gość ? (Gość)04.10.2023 16:01

Ujawniła i upubliczniła Policja swoje metody pracy. Nie chcemy ich takich w naszym piotrkowskim grodzie.

61


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat