Sebastian M. zatrzymany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Kraj Środa, 04 października 202362
Poszukiwany listem gończym Sebastian M., podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na autostradzie A1 pod Piotrkowem, został zatrzymany. Taką informację przekazał Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji.
Sebastian M. zatrzymany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

 

 

Specjalna Grupa Poszukiwawcza powołana przez Komendanta Głównego Policji na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich wspierała lokalną Policję która dokonała dziś zatrzymania poszukiwanego Sebastiana Majtczaka. Zadania realizowane były w ścisłej współpracy z Prokuraturą Krajową - poinformował na portalu X (dawniej Twitter) szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Do sprawy odniósł się także prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro:


W środę rano pełnomocnik poszukiwanego mężczyzny poinformował o złożeniu wniosku w imieniu swojego klienta wniosku o wydanie listu żelaznego. To specjalny dokument, przyrzekający oskarżonemu pozostawanie na wolności do czasu prawomocnego zakończenia procedury karnej. Dzień wcześniej pełnomocnik rodzin ofiar wysłał do piotrkowskiej Prokuratury Okręgowej wniosek o zmianę klasyfikacji czynu z wypadku ze skutkiem śmiertelnym, na zabójstwo z zamiarem ewentualnym.


Przypomnijmy, do wypadku doszło 16 września na autostradzie A1 na wysokości Sierosławia w powiecie piotrkowskim. Prokuratura zarzuca Sebastianowi M., że:

"jadąc lewym pasem drogi w kierunku Katowic jako kierujący samochodem marki BMW M8501 umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego w ten sposób, że prowadził wskazany pojazd z nadmierną prędkością, wynoszącą nie mniej niż 253 km na godz. w miejscu, gdzie obowiązywała dozwolona prędkość administracyjna 120 km na godz., przez co nie dostosował prędkości kierowanego przez siebie pojazdu do panujących warunków ruchu oraz nie zachował odpowiedniej, bezpiecznej odległości od poruszającego się przed nim w tym samym kierunku samochodu osobowego marki KIA Proceed w wyniku czego uderzył w tył wskazanego pojazdu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (62)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rencista ~Rencista (Gość)04.10.2023 16:01

I tak oto dzięki moim podatkom ten łotr został złapany

40


Jaworek ~Jaworek (Gość)04.10.2023 15:59

Ja go ukrywałem w tapcznie na strychu

03


Baranki ~Baranki (Gość)04.10.2023 15:55

Ludzie łykają wszystko jak pelikany. Jak wam napiszą że jutro wyląduje tu ufo, to też uwierzycie?

03


Zed ~Zed (Gość)04.10.2023 15:37

Ciekawe czy super detektyw Rutkowski juz pojechal na Dominikane szukac podejrzanego?

11


Ja ~Ja (Gość)04.10.2023 12:40

A teraz powinni też odpowiedzieć ci którzy mataczyli i pozwolili mu uciec

261


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)04.10.2023 15:00

Za łby powyrzucać tych kłamców i mataczy z Policji i Prokuratury. Nie takiej gwarancji bezpieczeństwa i sprawiedliwości potrzebuje naród.

90


PT ~PT (Gość)04.10.2023 14:45

Brawo Milicja

12


Ziobro dla Onet-u ~Ziobro dla Onet-u (Gość)04.10.2023 13:02

"Chciałbym podziękować panu ministrowi Kamińskiemu, który wysłał na miejsce funkcjonariuszy policji. Minister Rau po nocach wydzwaniał na moją prośbę do przedstawicieli krajów tranzytowych — opowiadał szef resortu sprawiedliwości" a to jeszcze lepsze " Gdybym się nie zaangażował i moi koledzy z rządu, ten pan nie zostałby tak szybko zatrzymany — mówił Ziobro" No jaki skromny, uczciwy człowiek ( na 10 dni przed wyborami i spartaczeniu sprawy przez jego prokuratorów i narażeniu skarbu państwa czyli obywateli na kilkaset tysięcy zł. kosztów), dziwne, bardzo dziwne...

154


Jerryk ~Jerryk (Gość)04.10.2023 12:55

No co to się nie robi jak jest okres przedwyborczy. W Polsce teoretycznej to powinny być wybory co roku.

115


franco ~franco (Gość)04.10.2023 12:03

No WOW! Policja pod naporem opinii publicznej bohatersko zatrzymała kolesia któremu wcześniej pozwoliła uciec. Innymi słowy rozwiązali problem który sami stworzyli. Brawo

345


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat