Advertisement

Rozpoczęła się rewitalizacja zbiornika w Bogdanowie

ePiotrkow Niedziela, 05 lutego 202313
W styczniu 2023 roku rozpoczęły się prace rewitalizacyjne przy zbiorniku wodnym w Bogdanowie. Na ich wykonanie gmina Wola Krzysztoporska uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Ładuję galerię...

To bardzo ważne, by ten zbiornik został wreszcie zrewitalizowany, nie tylko ze względu na jego funkcję, ponieważ zbiera nadmiar wód z terenu Bogdanowa, ale i estetykę tego terenu położonego w centrum miejscowości – mówi wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

 

Rozpoczęte prace polegały będą m.in. na: oczyszczeniu zbiornika, umocnieniu jego skarp i dna płytami ażurowymi, modernizacji terenu przyległego (m.in.: oświetlenie lampami solarnymi, utwardzenie z kostki betonowej montaż ławek, koszy, tablicy informacyjnej, poręczy i innych elementów małej architektury), remoncie dwóch przepustów oraz wykonaniu wylotów do zbiornika.

 

Koszt zadania to niemal 550 tys. zł, ale gmina Wola Krzysztoporska pokryje tylko niewielką jego część. Na realizację tej inwestycji pozyskała  bowiem ponad 466 tys. zł dofinansowania z Polskiego Ładu. Prace mają się zakończyć w maju 2023 roku.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)14.02.2023 00:37

bagno tfu

20


Wolak ~Wolak (Gość)06.02.2023 08:48

Czy to będzie basen kąpielowy,dla dziatwy i nie tylko.Kiedy otwarcie i kto będzie?.

14


do jha ~do jha (Gość)06.02.2023 18:51

Widzę że pomyliło ci się wszystko a manipulacje powiatu cię połknęły Wójt chciał dać pieniądze i budować drogę wraz z kanalizacja w Woźnikach a Starosta się nie zgodził . I kto tu winny pomyśl. A czy ty wiesz że ta budowa za prawie 10 mln to tylko odcinek 2 km od strony Bogdanowa i to będzie budwane w dwóch etapach? Szukaj prawdy a będziesz mądrzejszy i nie oczerniaj niewinnych bo będzie Ci to odpłacone.

51


olo ~olo (Gość)07.02.2023 11:58

Same dobre wiadomości ... Super ...
Proszę coś napisać o remoncie/budowie drogi Siomki - Glina ??????????? Proszę poszukać koparki równiarki żeby można było fotkę zrobić ? Ochoczo zasypano rowy ,zerwano asfald i zostało bagno i to trwa już 3-4 miesiące błoto.. błoto.. zniszczone płoty, wjazdy ..... Niech politycy jadą tam prywatnymi autami i pochwalą się działaniem !!! Nie da się przejechać ... Co robią sołtysi ... radni ... Wójt z radą Gminy , kto podpisał umowę na remont ??

31


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)06.02.2023 09:52

Zawsze możesz się wyprowadzić do Chojniaka a na drogę powiat już pozyskał dofinansowanie ma się rozpocząć remont w tym roku gdybys śledził wiadomosci i trochę poczytał to byś wiedział.

21


drozda ~drozda (Gość)06.02.2023 07:21

ciekawe kiedy panu tfu drozdkowi zacznie przeszkadzać estetyka drogi Woźniki-Bogdanów? brak jego współpracy z powiatem jest uciążliwa dla osób korzystających z tej drogi na co dzień.a wystarczyło nie blokować inwestycji pod pretekstem kanalizacji

27


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat