Pasowani na czytelników

Region Poniedziałek, 14 lutego 20220
Uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelników. Świętował także cały personel gminnej biblioteki, gdzie wydarzenie miało miejsce. Chcąc podkreślić jego wagę, zadbano o uroczysty wystrój, tworząc okolicznościowe wy­stawki i gazetki.

Ładuję galerię...

Z okazji pasowania na czytelników dzieci obejrzały przedstawienie w formie teatrzyku kamishibai pt. „Lew w Paryżu”, w którym towarzyszyły pewnemu urzekającemu Lwu w wyprawie. Główny bohater postanowił opuścić swą afrykańską sawannę, aby zyskać "pracę, miłość, przyszłość". Lew przybywa do znanej europejskiej stolicy i odkrywa miasto tak dalece inne od tego co zna. Historia o Lwie kryje w sobie opowieść o tym jak trudno odnaleźć się w nowym kraju, kiedy opuszcza się to co znane i kochane. Wraz z Lwem widzowie odkrywali uroki miasta niecodziennej perspektywy - relacjonują organizatorzy.

 

Po obejrzeniu przedstawienia najmłodsi czytelnicy zwiedzali bibliotekę przy dźwiękach piosenki „Pociąg do książki”, oglądali wystawę, wybierali i wypożyczali swoją pierwszą książkę. Ważnym i wzruszającym momentem całej uroczystości było złożenie przez pierwszoklasistów przyrzeczenia.

 

Na pamiątkę pasowania dzieci otrzymały wyjątkowe zakładki do książki z logo biblioteki oraz „Prośby książki”. Pierwszoklasiści aktywnie uczestniczyli w zajęciach, obiecali też przeczytać książki i ponownie odwiedzić bibliotekę.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat