O wojach i rycerzach w piotrkowskim Muzeum

Piątek, 27 października 20233
Wojowie, rycerze, żołnierze - taki tytuł nosi nowa wystawa, którą już od soboty będzie można oglądać w piotrkowskim Muzeum. Z okazji inauguracji prezentacji przewidziano jeszcze dodatkowe atrakcje

Ładuję galerię...

Twórcą wystawy jest Piotr Gajda, pracownik Muzeum, który zgromadził tam zasoby będące od lat w posiadaniu piotrkowskiego Muzeum. 

Myślę, że większość osób nie wie, czym się różni wój od rycerza, a rycerz od żołnierza. O tym wszystkim podczas wernisażu będziemy mówić. Dowiecie się Państwo m.in. skąd się wzięło słowo rycerz, a skąd wziął się żołnierz. Zaprezentujemy olbrzymią ilość broni. Ona dawnej była w muzealnej zbrojowni. Została ona jakiś czas temu zamknięta, a teraz chcemy ponownie ją udostępnić. Będzie to jednak z w zupełnie innej formie. Ta broń będzie praktycznie na wyciągnięcie ręki - wskazuje Piotr Gajda. 

W sobotę o 15:00 zaplanowano wernisaż wystawy. Podczas niego będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat rycerzy i żołnierzy. Będzie także okazja spróbować swoich sił w walce rycerskiej.

Wstęp na wernisaż jest wolny, a wystawę w Muzeum będzie można oglądać przez najbliższy miesiąc.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)29.10.2023 19:55

Pomijając kwestię różnicy pomiędzy "wójem i rycerzem" mam jeszcze jedną prośbę do redakcji lub organizatorów wystawy. Do tego jednak niezbędny jest cytat, który, oczywiście, zamieszczam:

Cytuję:
Twórcą wystawy jest Piotr Gajda, pracownik Muzeum, który zgromadził tam zasoby będące od lat w posiadaniu piotrkowskiego Muzeum.

. Wybaczcie, ale chciałbym mieć jasność, czyje są

Cytuję:
zasoby


10


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)28.10.2023 15:05

Myślę, że większość osób nie wie, czym się różni wój od rycerza" - powiedział organizator wystawy. Nie ma to jak kompetentna siła fachowa. Aż dziwne, że jeszcze króla Piotra nie porwało z Piotrkowa Muzeum Wojska Polskiego. Na wystawie jest więcej takich fachowych przepełnionych wiedzą smaczków?

60


sw ~sw (Gość)28.10.2023 11:01

Myślę, że większość osób nie wie, czym się różni wój od rycerza, a rycerz od żołnierza. Kolejne odkrycie Ameryki ? i nie mylić woja z wójem a jak już to wuja.
Adres: https://epiotrkow.pl/news/O-wojach-i-rycerzach-w-piotrkowskim-Muzeum,52822

50


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat