Advertisement

Klimczak krytykuje deklarację Macierewicza w sprawie elektrowni atomowej

ePiotrkowBełchatów Środa, 30 grudnia 2020590739
- Ewentualna budowa elektrowni atomowej to decyzja strategiczna i nie można w tej sprawie formułować tak lekkomyślnych wypowiedzi jak poseł Macierewicz – mówi Dariusz Klimczak, wiceprezes PSL oraz poseł z naszego okręgu. Polityk odniósł się tymi słowami do deklaracji marszałka seniora dotyczącej powstania elektrowni jądrowej w Bełchatowie do 2043 roku, w wywiadzie dla naszego portalu. Dariusz Klimczak wraz z grupą posłów złożył w tej sprawie interpelację i podzielił się z nami odpowiedzią Ministerstwa Środowiska i Klimatu.
fot. FB Dariusz Klimczak fot. FB Dariusz Klimczak

 

- Przeczytałem niedawno u państwa wypowiedź posła Macierewicza z taką jasną deklaracją, że na pewno w Bełchatowie powstanie elektrownia jądrowa. Poseł podał nawet rok, więc to mnie zaintrygowało, ponieważ znam od lat posła Macierewicza i wiem, że jego deklaracje nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością – mówi Dariusz Klimczak, poseł i wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.


O deklaracji marszałka seniora dotyczącej budowy elektrowni atomowej w Bełchatowie przeczytacie tutaj: https://www.epiotrkow.pl/news/A.-Macierewicz-Do-2043-powstanie-belchatowska-elektrownia-jadrowa,42031,0,3.


- Powiem żartobliwie, że poseł wchodzi w buty Brzechwy i Andersena, a to jest bardzo poważna decyzja i deklaracja. Dlatego wystąpiłem do Ministerstwa Środowiska i Klimatu z kilkoma zasadniczymi pytaniami.

- mówi polityk PSL.

W interpelacji grupa posłów pyta m. in. 'gdzie zapadła decyzja i kto ją podjął?', 'z kim była konsultowana?', 'czy na inwestycję zarezerwowano pieniądze w budżecie?', 'jakie będą konsekwencje wybudowania elektrowni?'.


Kilka dni temu do Marszałka Sejmu wpłynęła odpowiedź na interpelację od Piotra Dziadzio, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, której treść skomentował dla nas Dariusz Klimczak.


- Okazało się, że słowa posła Macierewicza nie pokrywają się z rzeczywistością, którą operuje rząd tzn. wcale nie jest przesądzone, że elektrownia atomowa powstanie w Bełchatowie

Wiceprezes ludowców zwrócił również uwagę na kwestię konsultacji społecznych, dotyczących ewentualnego powstania elektrowni. - Ministerstwo potwierdziło, że nie było żadnych konsultacji, a rozmowy i to wiele lat temu, prowadzono tylko z kilkoma urzędnikami. Dla nas kluczową kwestią w tej sprawie jest uzgodnienie tego z mieszkańcami, a także z pracownikami kopalni i elektrowni – deklaruje.


- Ewentualna budowa elektrowni atomowej to decyzja strategiczna i nie można w tej sprawie formułować tak lekkomyślnych wypowiedzi! – oburza się poseł Klimczak.


Pełną treść interpelacji i odpowiedź Ministerstwa znajdziecie tutaj: https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=16174.


Wiceprezes PSL wyraził gotowość ludowców do rozmów w sprawie ewentualnego włączenia energii atomowej w polski miks energetyczny, ale jednocześnie podkreślił, że priorytetem dla jego formacji jest rozwijanie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).


Zainteresował temat?

1

9


Advertisement
Advertisement

Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_ep ~gość_ep (Gość)31.12.2020 22:23

Żeby nie było tak jak z elektrownią w Żarnowcu a historia lubi się powtarzać

54


gość_jk ~gość_jk (Gość)01.01.2021 19:41

Obnażać kłamstwa. Brawo

41


Mundek z Barkowic ~Mundek z Barkowic (Gość)31.12.2020 08:00

Antoni po prostu kłamie. Kłamstwo, to po prostu oszustwo. Z tej strony doskonale go znamy, jako wytrawnego osz.....ta. A artykuł to kopiuj - wklej.

83


gość_senior ~gość_senior (Gość)01.01.2021 11:45

Kiedy pan Macierewicz pójdzie w ślady pana Niesiłowskiego i usunie się z polityki i przestanie kompromitować partie która ma dobre notowania.?Żeby nie było za późno.

54


gość_p o lak ~gość_p o lak (Gość)31.12.2020 18:50

A kto uciekł 10 kwietnia i zostawił Pana Prezydenta

63


pisior ~pisior (Gość)31.12.2020 16:05

...a kto to jest Macierewicz ?

104


cygan ~cygan (Gość)31.12.2020 14:49

kto to jest Klimczak?

143


oko ~oko (Gość)31.12.2020 08:23

PSL blokuje rozwój polskiej energetyki !

911


gość_lena ~gość_lena (Gość)30.12.2020 14:22

Brawo Klimczak zdemaskujcie obłudę i puste obietnice Macierewicza i spółki. To co pisowcy zrobili rolnikom, jak ich upokorzyli jeszcze wypunktuj Panie Pośle.

1410


gość_gość ~gość_gość (Gość)31.12.2020 09:19

pan Macierewicz stworzył WOT na który żeście wszyscy pluli dziś mu nikt nie podziękuję za to że niosą wam pomoc nawet w Anglii. Brawo panie Antoni tak trzymać będzie to z korzyścią dla nas wszystkich

813


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat