Gorzkowice w walentynkowym nastroju [FOTO]

Region Środa, 15 lutego 20230
Dzieci i młodzież z gminy Gorzkowice licznie i ochoczo wzięli udział w obchodach dnia świętego Walentego. Tamtejsze placówki oświatowe zorganizowały dla nich zajęcia związane właśnie z walentynkami. Nie brakowało dobrej zabawy, tworzenia specjalnych kartek dla bliskich, a nawet... upominków z masy solnej.

Ładuję galerię...

W walentynki dzieci z przedszkola w Gorzkowicach miały przyjść ubrane na zajęcia na czerwono lub posiadać w swoim stroju jakiś element w tym kolorze.

Dzieci zapoznały się ze zwyczajami walentynkowymi, historią i tradycjami obchodzenia dnia św. Walentego. Rozmawialiśmy o miłości i uczuciach jej towarzyszących o tym, jak można okazać miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Zorganizowaliśmy zabawy z sercami w roli głównej. Były to zajęcia dydaktyczne, ruchowe oraz integracyjne - mówią wychowawcy.

Dzieci przygotowały też „walentynki”, aby obdarować nimi rodziców. 

 


 

Na pytanie skąd wzięło się święto obchodzone 14 lutego, starali się odpowiedzieć starsi mieszkańcy gminy Gorzkowice.

Tym tematem zajęli się uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach. Mieli również możliwość własnoręcznie wykonać z masy solnej małe upominki dla przyjaciela. Takie zajęcia przyczyniają się do rozwoju twórczego myślenia i wyobraźni oraz wrażliwości zmysłowej - informują pracownicy placówki.

Organizatorzy dodają, że wspólna praca zintegrowała uczniów i okazała się świetną zabawą. To jednak nie wszystko jeśli chodzi o Szkołę Podstawową w Gorzkowicach

Już od samego rana w naszej szkole kursowała walentynkowa poczta, która dostarczyła kartki wszystkie do adresatów. By dodatkowo osłodzić ten dzień i przy okazji uczynić coś dobrego dla innych, SK Caritas wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowały kiermasz charytatywny, z którego cały zysk zostanie przekazany na leczenie naszej uczennicy Hani - mówią nauczyciele.

Cała społeczność szkolna chętnie wspierała akcję, kupując kwiaty oraz pyszne wyroby cukiernicze. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat