Advertisement
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Gdzie kupić dobre czujniki dymu?

Wtorek, 05 stycznia 2021
Czujnik dymu to detektor, który powinien się znaleźć w każdym miejscu. Ogień potrafi się szybko rozprzestrzeniać, więc wczesne wykrycie pożaru dzięki czujnikowi może przesądzić o tym, czy uda się zachować zdrowie oraz uratować dobytek.
Gdzie kupić dobre czujniki dymu?

 

Wybór czujnika nie musi być skomplikowany, szczególnie jeżeli klient skorzysta ze starannie opisanej oferty firmy, która sprzedaje wyłącznie porządne modele. Dostępne są tu czujniki na każdą kieszeń oraz z różnymi dodatkowymi funkcjami.

Obowiązkowy zakup czujnika dymu

Nowoczesne czujniki dymu potrafią wykryć nawet niewielką ilość domu, która występuje w początkowej fazie każdego pożaru. Dzięki temu domownicy lub pracownicy przebywający w danym miejscu mogą je bezpiecznie opuścić. Dodatkowo wczesne wykrycie zagrożenia pozwala sprawniej przeprowadzić akcję gaszenia pożaru, co przekłada się na mniejsze straty. Zakup takich czujników nie jest obowiązkowy, ale zdecydowanie warto wydać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych i zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Polecane modele czujników

Tego typu urządzenia wykrywają dym widzialny dzięki metodzie optycznej. W sytuacji, w której zostanie przekroczone określone przez producenta stężenie dymu, zostaje uruchomiony alarm. Jeżeli ktoś nie chce wydawać kilkuset złotych, może zakupić czujnik typu Satel TSD-1. Jest to punktowa czujka, w której zastosowano filtr Hexamesh. Eliminuje on ryzyko przedostania się do środka zabrudzeń i owadów, co mogłoby zakłócić działanie czujnika. Czujkę można łatwo odłączyć do domowej lub firmowej centrali alarmowej. Osobom, które szukają profesjonalnych rozwiązań, można natomiast polecić inteligentny czujnik Ajax Fire Protect Plus. Można go łatwo zamontować, a oprócz dymu czujnik wykrywa CO. Dużą zaletą tego modelu jest funkcja wykrywania gwałtownych wzrostów temperatury. Dzięki temu można otrzymać powiadomienie o niebezpieczeństwie, zanim pojawi się dym. Wspomniany detektor sprawdzi się również w miejscach, gdzie przebywa wiele osób, ponieważ ma zabezpieczenie przed sabotażem. Warto również wspomnieć o długim czasie pracy na baterii - czujnik może działać nawet do czterech lat.

Gdzie kupić czujnik dymu?

Chociaż nie da się zaprzeczyć, że czujniki dymu to jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa w miejscu pracy lub domu, nie ma sensu przepłacać za taki sprzęt. Wysokiej jakości detektory najprościej jest zamówić w sklepie https://elektromaniacy.pl/pol_m_Systemy-Alarmowe_Czujniki-alarmowe_Czujniki-dymu-264.html, gdzie można uzyskać pomoc w wyborze najlepszego czujnika.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat