Dwa medale Maksymiliana Danielaka na mistrzostwach Polski

Strefa FM Środa, 30 czerwca 202119190
Złoto w grze deblowej oraz srebro to dorobek zawodnika KKS Ruch Piotrków Trybunalski podczas mistrzostw Polski do lat 17 w badmintona. Impreza odbyła się w piotrkowskiej hali Relax w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Łódzkie 2021.

Ładuję galerię...

 

W finale debla zagrał pewnie oraz na zupełnym luzie i pewnie wraz ze swoim partnerem Dawidem Perkowskim zdobyli złoty medal po dwóch setach. Choć ciężko nie nazwać sukcesem także srebrnego medalu w rywalizacji indywidualnej to jednak wszyscy podkreślają, że Maks świetnie się prezentował od pierwszego pojedynku na imprezie, a sam finał zupełnie mu nie wyszedł i wychowanek KKS zagrał go poniżej swoich możliwości.


Mimo to piotrkowianin z zadowoleniem w rozmowie z nami podsumował imprezę i zaznaczył, że w następnym roku jego celem jest przynajmniej powtórzenie wyniku, a liczy na jego poprawienie.


Podczas turnieju z ławki trenerskiej Maksymiliana wspierał jego starszy brat Mateusz, który także jest utytułowanym badmintonistą. Świeżo upieczony mistrz i wicemistrz Polski z pokorą podkreślał, że jeszcze sporo mu do bardziej doświadczonego brata brakuje, ale jednocześnie po cichu liczy, że kiedyś uda mu się go prześcignąć.


Same mistrzostwa zorganizowała z kolei mama i trenerka zawodników, Dorota Danielak. Uczestnicy i obsługa zawodów podkreślali, że również pod względem organizacyjnym trzeba mówić o sukcesie oraz bardzo profesjonalnie przeprowadzonym turnieju przez szkoleniowca, a wcześniej zawodniczkę piotrkowskiego KKS Ruchu.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat