Advertisement

Drugie podejście do modernizacji "dwunastki"

ePiotrkow Środa, 03 sierpnia 202224123
Urząd Miasta w Piotrkowie chce przeprowadzić termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 12. To już druga próba wykonania tej inwestycji. Wcześniej na przeszkodzie stanęły pieniądze. Jak będzie tym razem?

Ładuję galerię...

Przebudowa budynku "dwunastki" ma całkowicie odmienić wizerunek szkoły. Inwestycja obejmie zarówno część wewnętrzną, jak i zewnętrzną szkoły. Zaplanowano m.in. termomodernizację ścian i dachu, wymianę okien i drzwi, montaż instalacji fotowoltaicznej, przebudowę węzła cieplnego, odnowienie wszystkich pomieszczeń w budynku, wymianę grzejników oraz instalacji elektrycznych. Na nowo zagospodarowany ma być również teren wokół placówki.

 

Pierwszy przetarg organizowany był na przełomie lutego i marca, ale nie przyniósł on pozytywnych wieści. Złożono jedną ofertę, która była dużo wyższa, niż miasto planowało wydać. 

Kosztorys opiewa na kwotę nieco poniżej 7 milionów złotych. W pierwszym przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, a opiewa ona na kwotę 11 i pół miliona złotych. Jesteśmy zmuszeni powtórzyć całą procedurę przetargową - mówił w marcu prezydent Krzysztof Chojniak.

 

Teraz miasto ogłosiło drugi przetarg. Na 12 sierpnia zaplanowano otwarcie ofert w przetargu. Wówczas okaże się, jak zmienił się rynek budowlany i czy wpłyną korzystniejsze oferty. 


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_iwona ~go?ć_iwona (Gość)03.08.2022 17:11

Marne szanse

31


Andrzejmasztalerz ~Andrzejmasztalerz (Gość)03.08.2022 16:47

Na bank teraz przy 15% inflacji i ogólnej drożyźnie ktoś zrobi moderniazację za 5mln i jeszcze urząd oszczędzi 2mln ;) pewnie pierwszy przetarg to zmowa była, ehhh łatwowierni urzędasy. Nikt sie nie podejmie za psi pieniadz robić twgo.

31


Manuela ~Manuela (Gość)03.08.2022 13:26

Po co powtarzać przetargi. Jeśli coś kosztuje 5 zł a Urząd wymyśli sobie że ma kosztować 3 zł to nikt nie da takiej ceny a nawet nizszej, Wszystko drożeje w oczach więc remont ekipy Janusza odrzucić trzeba od razu. Za położenie płytek wołają już 80 zł na metr a kabel elektryczny który kiedyś kupowałam za 1,7 zł za metr teraz kosztuje 4,20 zł. Marnie to widzę.

71


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat