Advertisement

Donald Tusk z wizytą w naszym regionie

ePiotrkow Piątek, 21 stycznia 202212400139
Donald Tusk odwiedził w czwartek (20.02.2022) cztery miasta województwa łódzkiego, by porozmawiać z lokalnymi przedsiębiorcami o ich problemach, związanych z rosnącymi kosztami prowadzenia biznesu. Zwracał uwagę na zdecydowanie wyższe ceny, jakie firmy płacą za gaz czy energię elektryczną. Polityk zatrzymał się m.in. w Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim.
Donald Tusk z wizytą w naszym regionie

Były premier przy okazji swojej wizyty w Łódzkiem pojawił się w piotrkowskiej firmie Nowalijka. Rozmawiał z jej właścicielami i pracownikami, a także zapoznał się z charakterystyką działalności przedsiębiorstwa. Przyznał, że jej przedstawiciele, podobnie jak wiele innych polskich firm, musi mierzyć się z dużym wzrostem cen, jakie napotykają na każdym kroku.

 

Z tej ogromnej fabryki mieszkańcy Piotrkowa, a szczególnie właściciele powinni być dumni z tego co tutaj stworzyli. Oni również są jednak w dość dramatycznej sytuacji. To dlatego, że w ramach długoterminowych umów sprzedali po cenach z zeszłego roku bardzo wiele produktów. Te kontrakty nie podlegają renegocjacji. To oznacza, że przez długie tygodnie pracownicy firmy będą musieli dostarczać do sieci handlowych coś, co z ich punktu widzenia jest już o wiele droższe, po tych starych cenach - mówił Donald Tusk.

 

Polityk podkreślał podczas spotkania z dziennikarzami, że biznes w całej Polsce przechodzi bardzo trudny czas. Wiele firm wykorzystuje duże ilości energii, której cena mocno wystrzeliła w górę. Podobnie jest z opłatami za gaz. Donald Tusk przyznał, że przedsiębiorcy stwierdzili, których spotkał, stwierdzili, że nie są w stanie przewidzieć przez to czy będą w stanie zaproponować klientom takie ceny, które ci będą w stanie zaakceptować.

 

Były przewodniczący Rady Europejskiej skrytykował również założenia Polskiego Ładu. - Jest jakaś grupa emerytów, którzy otrzymają niezbyt duże, ale większe pieniądze. Jednak każdy kto prowadzi jakąkolwiek firmę, wie, że nie jest w stanie poradzić sobie z tym gąszczem przepisów. W Polsce nie ma takiego miejsca, w którym prowadzona jest jakaś księgowość, rachunkowość, gdzie ludzie wiedzieliby co z tym polskim bałaganem, który Morawiecki przygotował zrobić. Ludzie nie są w stanie znieść i inflacji, i tych radykalnych podwyżek cen gazu i energii, a jednocześnie bałaganu, który uniemożliwia księgowym jakieś elementarne planowanie. Być może teraz mam ograniczone możliwości, ale zapewniam, że będę wrzeszczał o tym w Warszawie bo tu chodzi o ludzkie życie, a nie jakieś partyjne gierki - podsumowuje Donald Tusk. 


Zainteresował temat?

13

30


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (139)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

g15 ~g15 (Gość)02.02.2022 08:00

Po co ten człowiek tu przyjechał? Co my zwykli ludzie, Polacy go interesujemy.

30


Mila ~Mila (Gość)21.01.2022 15:04

A czy ten ściemniacz wspominal o swoim koledze Lewandowskim i Balcerowiczu przez których upadły nasze huty i cały piotrkowski przemysł? Ludzie. Nie dajcie się nabrać. Wyłączcie Tv a włączcie myślenie.

3615


skin- head ~skin- head (Gość)22.01.2022 21:14

A dzięki komu mamy te podwyżki, kto podpisał te idiotyzmy o opłatach emisji co2 , nie kto inny tylko tusk i kopacz . Hipokryzja tego człowieka sięga zenitu .

3110


Won! ~Won! (Gość)25.01.2022 23:25

Przestań się człowieku kompromitować! Wy wszyscy gracie do jednej bramki! Rozłożyliście wszystko na łopatki!

74


NIGDY WIĘCEJ TUSKA ! ~NIGDY WIĘCEJ TUSKA ! (Gość)21.01.2022 17:11

PAMIĘTAMY RZĄDY TUSKA:
PRZED WYBORAMI
- Nie podniesiemy podatków, nie podniesiemy wieku emerytalnego.
PO WYBORACH
Teraz paliwo może kosztować 7 zł
Podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat
Bieda z nędzą i praca za 3,80 zł/godz
Wysokie bezrobocie i masowe emigracje,
Waloryzacja emerytur po 2,50 – 3,50.
Zamrożenie na 10 lat płacy w budżetówce,
Kradzież naszych pieniędzy z OFE oraz z zasiłków pogrzebowych
Głodne dzieci wysyłane do szkoły.
Ciągłe afery i złodziejstwo elit,
Zdrada interesów narodowych
Zgoda na przyjmowanie tysięcy imigrantów, straszenie karami,
Likwidacja polskich firm, szpitali, posterunków,połączeń komunikacyjnych i wyprzedaż polskiego majątku,
i mimo takich rządów słyszeliśmy ,że pieniędzy nie ma i nie będzie.
Już niedługo jak nie daj Boże PO wygra wybory zaoferuje wam po 3,50 waloryzacji emerytur lub szczaw i mirabelki ,no bo przecież nie mają tego magicznego przycisku żeby ceny były niższe, ani też nie wiedzą gdzie pieniądze są zakopane bo chyba nie w Zakopanem lub ja wam wójta nie wybierałem jak mawiał wówczas Tusk, Komorowski radził wziąć kredyt i wyjechać za granicę. A Polacy siedzieli cichutko, kupowali na zeszyt i rozumieli jak rządzący mówili, że pieniędzy nie ma i nie będzie. To zadziwiające ! Jak jesteśmy biedni ciemiężeni, jak rząd ma gdzieś biedne dzieci i ubóstwo obywateli to wg niektórych to dobry rząd bo nie ma rozdawnictwa a nasze wnuki nie będą po nas spłacać długów i wtedy jesteśmy spokojni i zadowoleni. Tylko dlaczego chwalimy zachód za socjal a w Polsce to rozdawnictwo ?

7426


Realia ~Realia (Gość)24.01.2022 21:26

Jemu chodzi wyłącznie o politykę. Ludzi ma gdzieś, co udowodnił czynem, rabyhac pieniądze z OFE i podwyższając wiek emeryta lny i podatki. Wszystko to w czasie, gdy zorganizowani przestępcy ukradli co czwartą złotówkę z budżetu, przy bezczynności jego rządu.

103


Hmmm ~Hmmm (Gość)23.01.2022 07:41

A S12 nie obiecywał? O przepraszam, zapomniałem że to będzie odświeżane dopiero w kampanii wyborczej.
Gdyby politykom zależało na ludziach, to w obliczu kryzysu, wszyscy na Wiejskiej by połączyli siły i wspólnie pracowali nad rozwiązaniami. Od wielu lat tylko krzyczą i walczą o stołki, a poza kamerami świetnie się razem bawią).

107


widz ~widz (Gość)24.01.2022 11:20

Tusk obiecał Irlandię i sen się nie spełnił, zresztą nie tylko ten sen, a w odwiedziny to niech jedzie do Merkel i jej bajki opowiada

145


wiedza ~wiedza (Gość)24.01.2022 11:14

pana Tuska pięć minut minęło, miało być tak pięknie z Irlandią włącznie a niestety pięknie nie było, obecny rząd nie ma najłatwiej ale coś stara się robić, niewiele ale co roku podnoszona najniższa krajowa, wsparcie dla rodzin 500+, bony turystyczne,wsparcie przedsiębiorców, odmowa zamknięcia kopalni, nie sami jesteśmy na świecie i emitujemy co2, a że ceny rosną to rosną wszędzie i każdy kraj się z tym boryka, Tusk bajki niech opowiada Niemcom a my poczytamy je sami, miłego dzionka

165


Dzeki i Nuka ~Dzeki i Nuka (Gość)23.01.2022 11:53

... spokojnie niedlugo chleb bedzie po 12 zł...paliwo po 8 zł... rachunek za prad 900 zł...a czekolade i pomarańcze zobaczycie na świeta...i cieszcie sie ze zarabiacie po 4000 tysiace złotych. Jeszcze pare miesiecy i tarcza 2.0 sie konczy i wracamy do normalnego VATu.

921


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement