- Wbrew złowieszczym prognozom niektórych radnych, mimo braku dofinansowania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, wbrew wprowadzonej ustawie o redukcji niektórych obciążeń w gospodarce, która uszczupliła tegoroczny budżet powiatu o prawie 7 milionów złotych, rozpoczniemy w tym roku remont tego odcinka – mówi Szczepan Chrzęst, starosta bełchatowski. - Droga ta prowadzi do największej w Europie kopalni węgla brunatnego oraz opalanej tymże węglem elektrowni, wytwarzającej dwadzieścia procent krajowej energii. Codziennie przejeżdża nią wiele tysięcy pojazdów jadących do kopalni, elektrowni i zakładów usytuowanych w pobliskich strefach przemysłowych. Budowa nowego bloku energetycznego na terenie elektrowni spowodowała znaczne zniszczenia na wielu drogach powiatowych, w wyniku przemieszczania się setek samochodów ciężarowych obsługujących tę potężną inwestycję, jednakże droga Słok – Biłgoraj ucierpiała najbardziej i trzeba ją po prostu odbudować. W ramach prac na spękaną nawierzchnię bitumiczną położone zostaną: warstwa wyrównawcza z mieszanki mineralno-asfaltowej, a następnie 4-centymetrowy “dywanik” asfaltowy. Przydrożne rowy będą oczyszczone i na nowo wyprofilowane, pobocza zostaną utwardzone. Wymienione zostaną wszystkie znaki drogowe, na nawierzchni drogi pojawi się oznakowanie poziome (pasy, linie).
- Na czas remontu droga powiatowa na odcinku Słok – Biłgoraj, zgodnie z podjętymi ustaleniami z organem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo i zarządzanie ruchem, zostanie czasowo całkowicie wyłączona z ruchu – mówi Tomasz Kijanka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie. - Inwestycję planuje się zrealizować najpóźniej do czerwca 2014 roku.
Powiat bełchatowski złożył wniosek o dofinansowanie remontu tej ważnej drogi w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój. Niestety wniosek nie otrzymał wystarczającej liczby punktów, niezbędnej, aby otrzymać dotację. Według komisji oceniającej wniosek powiatu droga otrzymała bardzo niską punktację ze względu na... brak w jej pobliżu szkoły, przedszkola, ronda itp. Ważny w ocenie, zdaniem komisji, był także fakt, iż na drodze nie występują urządzenia z zakresu inżynierii ruchu, czyli: np. sygnalizacja świetlna, azyle, przejścia dla pieszych, rondo. Fakt, że droga prowadzi do ogromnego zagłębia przemysłowego, że każdego dnia przemieszczają się nią tysiące pojazdów osobowych, przewozów pracowniczych i ciężarówek, nie zyskał wystarczającej przychylności oceniających.
- W roku 2013 powiat zamierza wydać na prace związane z remontem 500 tysięcy złotych przekazanych przez gminę Kleszczów, oraz 300 tysięcy złotych zabezpieczonych przez powiat. Pozostała część prac zostanie (zgodnie z przyjętym wieloletnim planem inwestycyjnym) wykonana i sfinansowana w roku 2014. Długość odcinka do remontu: 2300 metrów – informuje Krzysztof Borowski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.
- Groźny wypadek przy dworcu PKP w Piotrkowie. Mężczyzna po zderzeniu z volkswagenem wpadł w wiatę autobusową
- Konferencja prasowa prezydenta Piotrkowa
- Jesienny koncert w piotrkowskim MOK-u
- 17 mln na Centrum Świętego Mikołaja w Wolborzu
- Dzień Pracownika Socjalnego. Statuetki dla MOPR i PCPR w Piotrkowie
- Podsumowali tegoroczną kwestę
- Kto zostanie mistrzem gminy Sulejów?
- Problem mieszkańców bloków w Woli Krzysztoporskiej
- Szukali ciała w dawnym szpitalu