Tylko powszechne, bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV (brodawczaka ludzkiego), zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, stanowią skuteczną ochronę przed nowotworami, które on wywołuje, a nie jest to jedynie rak szyjki macicy, ale też m.in. nowotwory sromu, pochwy, odbytu, gardła czy krtani – uważają eksperci z Polski i Litwy. W ich opinii najlepszą ochronę zapewnia szczepionka o najszerszym spektrum działania – dziewięciowalentna.
Wirusowe zapalenie wątroby typu C może dotyczyć każdego z nas. Tę zakaźną chorobę wywołuje wirus zapalenia wątroby typu C (HCV). Większość Polaków nie bada się w tym kierunku, a do zakażenia może dojść każdego dnia i w sytuacjach, które zazwyczaj nie wzbudzają w nas obaw, np. w salonie kosmetycznym lub u dentysty. Zagrożenie pojawia się wtedy, kiedy dochodzi do uszkodzenia skóry podczas niedbale wykonywanych zabiegów chirurgicznych lub przy użyciu źle wysterylizowanego sprzętu medycznego czy narzędzi kosmetycznych
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim odebrał na polecenie Ministra Zdrowia z magazynu covidowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego 360 tysięcy medycznych maseczek dla mieszkańców miasta.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim nieustannie zachęca do szczepień przeciw COVID-19 zarówno dorosłych jak i dzieci. Szczepienia odbywają się aktualnie wyłącznie preparatem marki Pfizer.
W Piotrkowie powstał trzeci punkt wymazowy. Od poniedziałku badanie na obecność koronawirusa wykonywane jest także przy ul. Sulejowskiej 40A. Z kolei we wtorek pierwszy punkt pobrań w kierunku covid-19 powstał w Sulejowie.
Od poniedziałku w Piotrkowie ma działać trzeci punkt wymazowy. Badanie na obecność koronawirusa będzie można zrobić przy ul. Sulejowskiej.
Duże zmiany w obsłudze interesantów w gminie Rozprza. W związku z regulacjami wprowadzonymi przez prezesa Rady Ministrów dla administracji publicznej urząd ograniczył przyjęcia klientów.
Personel Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim od listopada ubiegłego roku ponownie opiekuje się pacjentami zakażonymi korononawirusem na oddziale covidowym. Łącznie przeznaczono dla nich 35 łóżek. Okazuje się, że niemal wszystkie są zajęte.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim prosi o samoobserwację stanu zdrowia osoby, które brały udział w mszach świętych w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego 6 i 9 stycznia 2022 roku. W eucharystiach uczestniczyła też osoba zakażona COVID-19.
Brak reakcji na telefony mieszkańców, brak interwencji, a nawet brak kontroli porządku... Sprawdzanie, czy mieszkańcy noszą maseczki - to obecnie główne zadanie piotrkowskiej Straży Miejskiej. Sytuacja wynika z decyzji rządowych.