Zbieranie podpisów w ramach akcji „Milion dla Rotmistrza”, prezentacja sekcji ułanów, biografia Witolda Pileckiego to niektóre wydarzenia towarzyszące Marszowi Rotmistrza Pileckiego, który odbył się wczoraj (piątek) w Piotrkowie.
Gdyby zamierzenia dyrekcji Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej sprzed 110 lat doczekały się realizacji, dziś ekipa pracująca na terenie dworca PKP nie miałaby czego remontować.
Planowany przez Bogusława Wołoszańskiego Piotrkowski Festiwal Historyczny nie odbędzie się.
Groźnego wypadek w powiecie tomaszowskim. 14-letni motorowerzysta wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym .
Dziś 45 rocznica premiery pierwszego odcinka kultowego serialu telewizyjnego „Czterej pancerni i pies”. I pomimo sporów o to, czy Pancerni... to tylko propagandowy produkcyjniak epoki PRL-u czy też produkcja zasługująca na uznanie, chociażby ze względów filmowej batalistyki i znakomitego aktorstwa, kolejne pokolenia śledzą z wypiekami przygody dzielnej załogi czołgu Rudy 102. A ilu mieszkańców naszego miasta oglądając już po raz wtóry emisję serialu wie bądź pamięta, że twórca tego filmu był z pochodzenia Piotrkowianinem.
Bizantyjska kopuła przez blisko pięćdziesiąt lat przypominała piotrkowianom o niewoli. Nic więc dziwnego, że postanowili ją zburzyć, gdy tylko nadarzyła się okazja. Rozbiórka zajęła ponad siedemdziesiąt dni.
500-lecie obchodzić będzie Spała (niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego). To znana miejscowość wypoczynkowa nad Pilicą na terenie dawnej Puszczy Pilickiej, obecnie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Posiada dobre warunki klimatyczne. W jej okolicach odbywały się polowania w których uczestniczyli królowie polscy, carowie rosyjscy i prezydenci Polski międzywojennej.
Był jednym z największych polskich bohaterów. Walczył o niepodległość naszego kraju. Rotmistrz Witold Pilecki z własnej woli dał się zamknąć w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Tam stworzył ruch oporu.
W spółce MZGK odbyło się nadzwyczajne zgromadzenie wspólników spółki. Wybrano trzech członków Rady Nadzorczej, a nowa Rada wybrała prezesa (którym został Sylwester Łopatowski), a wszystko odbyło się pod czujnym okiem kuratora - Sylwestra Łopatowskiego.
10 kwietnia w Sulejowie w Kościele pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego odbyły się uroczystości poświęcone 71 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 1 rocznicy katastrofy smoleńskiej