Jeśli ktoś planuje "pozbyć się"... przyjaciół, to znakomity przepis znajdzie 8 kwietnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Tego dnia w Piotrkowie w spektaklu "Kolacja pożegnalna" wystąpią Małgorzata Foremniak, Piotr Gąsowski i Janusz Chabior. Francuska komedia od lat cieszy się uznaniem publiczności na całym świecie, tym razem piotrkowscy teatromani będą mogli sprawdzić czy rzeczywiście dzieło De Alexandre de la Patellière i Matthieu Delaporte bawi do łez.
Fryzjerskie szaleństwo, degustacja własnoręcznie przygotowanych potraw i występy artystyczne to tylko część atrakcji, które w środę przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Piotrkowie z okazji dni otwartych.
Piotrkowianin odpadł w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju ATP w Miami. Po tym spotkaniu trener tenisisty Tomasz Iwański w dosyć emocjonalnym wpisie na jednym z portali społecznościowych ujawnił, że jego podopieczny miał być zastraszany. Ostatnio miał otrzymać kilkadziesiąt wiadomości tekstowych "od obstawiających w zakładach".
2,4 mln złotych będzie od przyszłego roku przeznaczać na inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego piotrkowski magistrat. To wzrost o 100 % wynikający ze zmian ustawowych. Gmina musi bowiem przeznaczyć na BO 0,5% wydatków. Nowością będzie też osobny budżet na inwestycje realizowane w placówkach oświatowych.
W sobotę od 12:00 do 20:00 pracownicy Urzędu Skarbowego w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają do galerii Focus Mall oraz centrum handlowego Echo, gdzie pokażą mieszkańcom jak poradzić sobie z wypełnieniem e-deklaracji.
Dzięki porozumieniu, jakie zawarła dyrekcja łódzkiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi, antyterroryści od kilku już miesięcy ćwiczą w warunkach niemal identycznych z rzeczywistymi. Umowa ta pozwoliła przeprowadzić już szereg ćwiczeń, treningów i symulacji, z jakimi funkcjonariusze stykają się na co dzień w swojej trudnej i niebezpiecznej służbie.
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.
Już w środę, 20 marca, od godziny 9.00 do 13.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 zorganizowane zostaną dni otwarte. Przyszli absolwenci klas ósmych i gimnazjalnych będą mogli obejrzeć szkołę i zapoznać się z jej ofertą edukacyjną.
Polacy od lat korzystają z kontenerów na odzież z logo Polskiego Czerwonego Krzyża. Można do nich wrzucać nie tylko ubrania. Ile takich pojemników jest w powiecie piotrkowskim? Okazuje się, że ponad dwukrotnie mniej niż w powiecie opoczyńskim.
Co łączy Nowy Jork, Procol Harum, Templariuszy i Piotrków? Osoba Arkadiusza Niemirskiego. Dziennikarz i powieściopisarz, autor między innymi kontynuacji słynnej serii o Panu Samochodziku, goszcząc w Miejskiej Bibliotece Publicznej, opowiedział o swoich podróżach do Nowego Jorku, spotkaniach - zamierzonych i przypadkowych - z Gary’m Brookerem, jak i zapowiedział nowe, poprawione wydanie „Bożka Templariuszy”, powieści sensacyjno-kryminalnej, której akcja rozgrywa się w Piotrkowie.