Prośba dotyczy 100-metrowego odcinka drogi, na końcu której mieszka 5 rodzin. Chodzi o odcinek ulicy Przemysłowej w Piotrkowie, który po ostatnich ulewach jest kompletnie zdewastowany.
W latach 2006-2016 działalność zakończyło 51 takich ośrodków. W województwie łódzkim w 2012 zamknięto na przykład punkt w Łęczycy. Problem nagłaśnia środowa "Rzeczpospolita". Coraz większą popularnością cieszą się mobilne punkty pobrań w specjalnych, podstawionych autobusach.
Piotrkowscy gimnazjaliści uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy. Ponadto bili rekord w jednoczesnym przeprowadzaniu resuscytacji.
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca będzie obchodzony 16 października także w Piotrkowie. Uczniowie gimnazjów nauczą się udzielania pierwszej pomocy, a szczególnie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Pracownicy piotrkowskiego Schroniska dla zwierząt po raz kolejny zorganizowali w sobotę akcję pod hasłem "Zerwijmy łańcuchy". Każdy, kto chciał wyrazić solidarność ze zwierzakami i przykuć się symbolicznym łańcuchem do budy, mógł to zrobić w parku im. św. Jana Pawła II.
- Rozkopali i zostawili. Wszystko stoi niezabezpieczone od kilku miesięcy – tak w skrócie sytuację na piotrkowskim blokowisku przedstawili nam mieszkańcy, a chodzi o teren w obrębie ulic Kotarbińskiego, Rudnickiego czy 9 Maja.
Na Zamku w Piotrkowie spotkał się dziś zespół który zajmuje się przygotowaniem wniosku o przyznanie naszemu miastu tytułu „Pomnika Historii”. To kolejne posiedzenie zespołu. Tym razem w obradach brała udział Aleksandra Stępień - Wojewódzki Konserwator Zabytków.
Zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów, i nie tylko, 4 września o godzinie 14.00 na uroczysty koncert do Amfiteatru Miejskiego.
Mocne słowa padły podczas piątkowej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego. W trakcie dyskusji o sytuacji ekonomiczno – finansowej Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie (czyli szpitala przy Roosevelta) dyrektor placówki zwróciła uwagę na brak współpracy personelu medycznego. Eliza Bartkowska poinformowała też o zawieszeniu od 1.09 działalności Oddziału Kardiologiczno – Internistycznego.
Podczas ostatniego weekendu policja z Tomaszowa dwukrotnie otrzymywała sygnały o pijanych matkach. Pierwsze zgłoszenie dyżurny odebrał 5 sierpnia o godz. 14.30. Policjanci pojechali do jednej z miejscowości w gminie Tomaszów. W mieszkaniu była 33-letnia kobieta i jej 5-letni syn. Matka została zbadana na zawartość alkoholu. Miała 1,6 promila w organizmie. Dzieckiem, do czasu wytrzeźwienia matki, zaopiekował się dziadek.