Advertisement

Artykuły do tagu: religia

Piotrkowscy pielgrzymi w Trewirze
„I złącz w jedno, co jest rozdzielone” – to tytuł tegorocznego wystawienia Świętej Szaty Chrystusa w Trewirze. Takie też motto towarzyszyło pielgrzymom podążającym z kościoła Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim do tej bezcennej relikwii. Pomysłodawcą, organizatorem oraz przewodnikiem duchowym i turystycznym pielgrzymów był rektor kościoła Panien Dominikanek – ks. dr Ireneusz Bochyński.
„Decyzja o utworzeniu parafii była uzasadniona”
- Wbrew wielu opiniom decyzja o utworzeniu nowej parafii w Piotrkowie była w pełni uzasadniona - powiedział w ostatnim programie OTSM Strefy FM ks. Tomasz Bartczak, proboszcz powstałej przed czterema miesiącami parafii pw. bł. JP II.
Piotrków: Przywieźli nam nową kaplicę
Są już elementy składowe nowej kaplicy, jaka stanie w najmłodszej parafii w mieście. Parafia bł. Jana Pawła II otrzymała tę kaplice z Łasku.
Religia czy etyka? Większość piotrkowskich uczniów może wybierać
Problem nauczania religii to ostatnio gorący temat. Jedni są za tym, aby zabrać ją ze szkół, drugim lekcja katechezy między matematyką a fizyką nie przeszkadza.
Krzyż i nagrobek w porzucone w centrum miasta
Na zarośniętym skwerze w okolicach ronda Sulejowskiego znaleziono porzuconą płytę nagrobkową ze zdjęciem. Nieopodal leżał połamany kamienny krzyż, a wokół niego puszki po piwie. Nie wiadomo, kto wyrzucił te przedmioty w centrum Piotrkowa. Mieszkańcy byli zbulwersowani, ale teren został już posprzątany przez miejskie służby.
Ojciec Lemiesz podziękował za krzyż, chorobę i modlitwę
Tłumy ludzi, kwiaty, powitalny chleb i wielkie wzruszenia.
W milczeniu przez kilkadziesiąt dni
Żyli w milczeniu przez kilkadziesiąt dni, przeszli obłóczyny i próby w szpitalach. Przed nimi drugi rok nowicjatu, a w nim między innymi „wędrówka o chlebie żebraczym” i pobyt w klasztorze Jezuitów w Piotrkowie. O tym, jakie wątpliwości mają młodzi duchowni...
W kościołach posypali głowy popiołem
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, „z prochu powstałeś i w proch się obrócisz” - takie słowa wraz z posypaniem głów wiernych popiołem wypowiadali kapłani w kościołach katolickich, rozpoczynając okres Wielkiego Postu.
Świadkowie Jehowy mają Salę
Przy ul. 1 Maja w Piotrkowie funkcjonuje od niedawna Sala Królestwa Świadków Jehowy, wybudowana przez członków organizacji religijnej wspólnym nakładem finansowym i ciężką pracą. Budynek o powierzchni 600 metrów powierzchni użytkowej powstał w pół roku, przy czym główne prace miały miejsce tylko w weekendy.
Piotrkowskie klasy bez krzyży?
Zastanawianie się, czy krzyże powinny znaleźć się w szkołach, czy może z nich zniknąć, trochę przypomina dyskusję o wyższości jednych świąt na drugimi. Sprawdziliśmy, jak na ten problem patrzą piotrkowscy księża - przedstawiciele trzech kościołów.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat