Zwolnienia grupowe na Piomie już przesądzone! Pełnomocnik Zarządu Grzegorz Morawiec dostarczył do Urzędu Pracy w Piotrkowie zapowiedź zwolnień grupowych.
Ile osób dostanie wypowiedzenie - nie wiadomo. Związkowcy grożą strajkiem.
Na przeklinanym przez kierowców i znanym z wielu stłuczek i wypadków skrzyżowaniu Al. Sikorskiego z ul. Energetyków w Piotrkowie uruchomiono wreszcie sygnalizację świetlną.
Dwa kąpieliska w powiecie piotrkowskim nie nadają się do kąpieli: Bronisławów (Zalew Sulejowski, gm. Wolbórz) i Sulejów (rz. Pilica).
Choć 3 miesiące temu podinspektor Bartosz Głowacki z Komendy Miejskiej Policji, na łamach Tygodnia Trybunalskiego wypowiadał się, że przygotowywane są pomieszczenia na ten cel, to okazuje się, że miasta nie stać jednak na taką inwestycję.
Złotą biżuterię oraz dwa tysiące złotych straciła piotrkowianka, która wpuściła do swojego mieszkania obcego mężczyznę w czarnym uniformie.
Radio Strefa FM otrzymało oświadczenie Grupy FAMUR. Publikujemy je w całości.
"Znaleziono na Krakowskim Przedmieściu psa sznaucera miniaturkę z czerwoną obrożą", "Zaginął jamnik na Rzemieślniczej". "Bezpański pies błąkający się na Wroniej ugryzł dziecko". Takie ogłoszenia i informacje latem to norma w naszym mieście. Pomocne w rozwiązaniu tych problemów miało stać się elektroniczne oznakowanie psów. Mimo że od akcji czipowania psów minęło już trochę czasu, sytuacja z bezdomnymi i zaginionymi psami niewiele się poprawiła. Czy powodem jest nieświadomość ludzi, czy w większości niewykorzystane czytniki?
4 miliony złotych, zamiast pierwotnie planowanych 700 tysięcy, ma wyłożyć miasto na utworzenie nowej spółki wodno-kanalizacyjnej.
- Jesteśmy zaniepokojeni brakiem informacji, nie wiemy tak naprawdę co dzieje się obecnie w fabryce oraz jaki jest powód zwolnienia prezesa Lucjana Dukały - mówią związkowcy z Piomy.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt.: „POLSKA SZKOŁA PLAKATU” Na wystawie zaprezentowanych zostanie około 30 plakatów pochodzących z kolekcji Danuty i Jerzego Brukwickich. Wśród nich znalazły się prace uznanych artystów m.in..: Henryka Tomaszewskiego, Józefa Mroszczaka, Romana Cieślewicza, Jana Lenicy, Jana Młodożeńca, Franciszka Starowieyskiego, Waldemara Świerzego.