Wolbórz nadal chce być miastem. Mimo negatywnej lipcowej decyzji MSWiA władze gminy nie rezygnują. W przyszłym roku do ministerstwa ma trafić kolejny wniosek, tym razem - zgodnie z sugestiami warszawskich urzędników - nieco poprawiony. Dla praw miejskich Wolbórz zdecydował się nawet wyrzec części gruntów rolnych, ponieważ to właśnie zbyt duża ich ilość w porównaniu z terenami zurbanizowanymi była powodem odmownej decyzji ministerstwa.
Jest taki przystanek w Piotrkowie, z którego nie można odjechać. No, przynajmniej nie w kierunku Bełchatowa, a to właśnie na tym najbardziej zależy studentom, którzy dojeżdżają na piotrkowską uczelnię. Dlaczego odebrano im tę możliwość?
- Wzrost cen za wodę i ścieki nie jest związany ani z rozpoczętą już modernizacją oczyszczalni ścieków, ani z powołaniem nowej spółki komunalnej Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja - zapewniał radnych na posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej wiceprezydent Adam Karzewnik.
Jak wyglądało dawniej darcie pierza na wsi można zobaczyć już w najbliższą sobotę w Polichnie (gmina Wolbórz). Tą starą tradycję pokażą panie z kół gospodyń wiejskich gminy.
Ma proste zasady, nie stawia graczom żadnych ograniczeń wiekowych czy sprawnościowych, nie wymaga także drogiego sprzętu. Posiada za to nieskończenie wiele rozwiązań taktycznych.
Pół roku minęło od szumnych deklaracji najpierw jednej grupy radnych, a potem drugiej, że przekazywać będą co miesiąc część swoich diet na cele charytatywne. I co?
330 tysięcy w ciągu 3 lat otrzyma organizacja, który wygra konkurs na prowadzenie noclegowni w Piotrkowie ogłoszony przez Urząd Miasta. Z prowadzenia schroniska dla bezdomnych wycofał się PCK.
„Chrobry” wśród liceów, „Piątka” wśród gimnazjów i „Dwunastka” wśród szkół podstawowych. To wyniki rankingu najlepszych piotrkowskich placówek ostatniego roku szkolnego.
Piotrków będzie miał ogólnopolskie wydawnictwo naukowe.
Sporą ilość podartych banknotów znalazł w Niechcicach mieszkaniec tej miejscowości.