Artykuły do tagu: parlamentaryzm

Jest nowy dyrektor Instytutu Badań nad Parlamentaryzmem
Nową pełniącą obowiązki dyrektora Instytutu Badań nad Parlamentaryzmem została Marta Walak (dyrektor Muzeum w Piotrkowie).
Spektakularne zakończenie obchodów 550-lecia Parlamentaryzmu RP [video]
Najpierw na piotrkowskiej scenie, która znajdowała się na Placu Kościuszki, wystąpili lokalni artyści, m.in. reprezentanci Miejskiego Ośrodka Kultury. Później piotrkowską publiczność rozgrzał Wojtek Baranowski, po nim na scenę wkroczył Kamil Bendarek, a na koniec odbył się widowiskowy pokaz multimedialny z wykorzystaniem laserów, ekranów wodnych, ledowych fontann płonących żywym ogniem, a to wszystko przy dźwiękach muzyki w wykonaniu skrzypaczki Katarzyny Szubert.
Średniowieczne popisy w Rynku Trybunalskim
Piknik historyczny to kolejny element obchodów 550. rocznicy Parlamentaryzmu RP, które w piątek rozpoczęły się w Piotrkowie Trybunalskim. Na płycie Rynku Trybunalskiego swoje umiejętności prezentowali przedstawiciele kilku grup rekonstrukcyjnych. Każdy mógł spróbować na przykład postrzelać z łuku.
Pamiątkowa tablica odsłonięta
Pamiątkowa tablica 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej odsłonięta. Ponadto w ramach obchodów dokonano wpisów do księgi pamiątkowej oraz otwarto wystawę poświęconą parlamentaryzmowi.
Msza święta na początek obchodów
Msza święta w kościele pw. św. Jakuba w Piotrkowie zainaugurowała obchody 550-lecia Parlamentaryzmu RP.
Uwaga kierowcy! Utrudnienia w centrum miasta
Plac Niepodległości i Plac Kościuszki w Piotrkowie zamknięte dla ruchu. Jest to związane z obchodami 550-lecia Parlamentaryzmu RP.
Koncert Kamila Bednarka na 550-lecie Parlamentaryzmu RP w Piotrkowie Trybunalskim
W piątek i sobotę (5 – 6 października) świętować będziemy w Piotrkowie Trybunalskim 550-lecie Parlamentaryzmu RP. Gościć będziemy przedstawicieli najwyższych władz państwowych. Na piątek zaplanowano uroczystości oficjalne, w sobotę wystąpi Kamil Bednarek.
Czy państwowe obchody zostaną upartyjnione?
Podczas jubileuszu 550-lecia parlamentaryzmu RP, który będziemy świętować w piątek i w sobotę w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się także konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, tymczasem jak powiedzieli nam przedstawiciele Centrum Informacyjnego Sejmu w oficjalnym programie obchodów takiego punktu nie ma.
Piotrków przygotowany na obchody 550-lecia parlamentaryzmu
Piotrków jest gospodarzem ogólnopolskich obchodów 550-lecia parlamentaryzmu RP, które zaplanowane zostały na pierwszy weekend października. W piątek (5.10) odbędą się uroczystości oficjalne, natomiast w sobotę dla wszystkich przybyłych przygotowano m.in wiele muzycznych atrakcji.
O Piotrkowie na posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego
W namiocie na dziedzińcu Zamku Królewskiego odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego związane z 550-leciem polskiego parlamentaryzmu. W przemówieniu okolicznościowym prezydent RP Andrzej Duda wspomniał o Piotrkowie, w którym wszystko się zaczęło…
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat