Trwa heroiczna walka o życie Mai, cierpiącej na SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni. Ta choroba to nie tylko słabnące mięśnie, ale też walka o każdy oddech dziewczynki, o życie bez respiratora, a nawet o możliwość przełykania. Czas udzielenia pomocy Mai ma kluczowe znaczenie, bo żaden lek nie przywróci obumarłych neuronów do życia.
Piętnastoletni chłopak kierujący motorowerem nie zachował odpowiedniej odległości między pojazdami i uderzył w tył osobowego renault.
26 maja w naszym kraju swój dzień mają wszystkie mamy. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.
Dzień Europy upamiętnia rocznicę ogłoszenia planu zjednoczenia europejskiego, znanego jako Deklaracja Schumana od nazwiska prezentującego go ówczesnego ministra spraw zagranicznych Francji, Roberta Schumana. W tym roku przypada 70. rocznica tego wydarzenia.
To była spokojna i bezpieczna majówka - oceniają piotrkowscy policjanci. Obyło się bez wypadków drogowych, bez ofiar i rannych, a na drogach powiatu piotrkowskiego doszło jedynie do 35 kolizji drogowych. W ręce mundurowych wpadło też pięciu pijanych kierowców. Zwiększona liczba patroli drogówki była obecna na naszych ulicach od 30. kwietnia do północy 3. maja.
W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w uroczystościach patriotyczno – religijnych, które odbyły się przy łódzkiej archikatedrze, wzięli udział Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki i Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.
Aleja 3 Maja, wiodąca do Parku im. ks. J. Poniatowskiego to jedna z bardziej urokliwych piotrkowskich ulic. Została tak nazwana dla uczczenia 198. rocznicy uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie. O jej dziejach od czasów, kiedy była główną i najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta i nosiła nazwę Alei Aleksandryjskiej oraz piotrkowianach zaangażowanych w tworzenie pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, przeczytacie w książce Pawła Kendry "Znam takie miejsca… Gawędy o ulicach i placach Piotrkowa Trybunalskiego”.
Piotrkowski poseł PiS Grzegorz Lorek zaprosił kilka dni temu prezydenta Krzysztofa Chojniaka i starostę Piotra Wojtysiak do wspólnego uczczenia 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W związku z panującą epidemią samorządowcy uznali, że świętowanie w szerokim gronie może stwarzać niepotrzebne zagrożenie i osobno złożyli wiązanki w imieniu mieszkańców miasta i powiatu. W związku z tym zamiast jednych wspólnych obchodów, odbyły się trzy skromne uroczystości.
Po raz 229. obchodzimy rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do jej dziedzictwa odwoływały się kolejne pokolenia Polaków walczących o niepodległość i do dziś obok 11. listopada jest najważniejszym świętem patriotycznym w kraju. O znaczeniu pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, okolicznościach jej przegłosowania oraz osobach związanych z Piotrkowem i zaangażowanych w jej powstanie mówią piotrkowscy historycy.
W obliczu panującej pandemii, okolicznościowa naklejka z 1915 roku ma symbolicznie połączyć piotrkowian podczas tegorocznych obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do udostępniania grafiki, będącej hołdem dla pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej, zaprasza piotrkowski Urząd Miasta. Jej autorem jest piotrkowianin, który zmarł w wyniku szerzącej się wówczas epidemii.