Minionej doby w województwie łódzkim potwierdzono 1676 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 16 osób, jedna z nich nie posiadała chorób współistniejących. Mamy natomiast 1488 ozdrowieńców.
Kilka miesięcy temu w Puławach Piotrkowianin był bliski sprawienia ogromnej niespodzianki, przegrywając z Azotami tylko jedną bramką. W rewanżu drużyna Roberta Lisa nawet przez chwilę nie pozwoliła pomyśleć piotrkowskim szczypiornistom o nawiązaniu wyrównanej walki. Przez cały mecz przyjezdni mieli kontrolę nad jego przebiegiem, wygrywając różnicą aż 12 trafień - 40:28.
Adam Wdówka ma 20 lat i pochodzi z Opoczna. To wyjątkowy młody mężczyzna, posiadający wiele życiowych pasji, wśród których prym wiodą sport oraz muzyka. Uwielbia też realizować swoje marzenia. Niedawno udało mu się spełnić kolejne – wraz z grupą przyjaciół, na oczach kamer, udał się w podróż po Europie. Jej hasłem przewodnim był tytuł programu „Down the road”. Adam oraz jego nowi znajomi, mają bowiem zespół Downa. Przez kilka tygodni opiekował się nimi m.in. Przemek Kossakowski.
Samochód osobowy dachował na drodze krajowej nr 74 między Sulejowem a Jaksonkiem. Na szczęście kierowca nie odniósł poważnych obrażeń.
Trwają szczepienia służb mundurowych, przeciw COVID-19. Obok wojska czy policji, szczepionki przyjmują też przedstawiciele służby więziennej, w tym także Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.
Piotrkowski klub Konfederacji zorganizował w sobotę (10.04) konferencję prasową, w ramach której jego przedstawiciele zwrócili uwagę m.in. na zapaść służby zdrowia w Polsce czy wpływ koronawirusa na funkcjonowanie społeczeństwa. Członkowie ugrupowania poinformowali też, że postanowili przyłączyć się do projektu pn. "Otwieramy gospodarkę".
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, w Polsce jest 24 856 kolejnych chorych na COVID-19. Minionej doby w województwie łódzkim potwierdzono 1671 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 61 osób, 6 z nich nie posiadało chorób współistniejących. Mamy natomiast 2337 ozdrowieńców.
Już w pierwszy dzień obowiązywania nowego rządowego rozporządzenia, przedłużającego obostrzenia w zakresie uprawiania sportu, piotrkowska policja wkroczyła do jednej z piotrkowskich siłowni. Po wejściu do obiektu funkcjonariusze wylegitymowali przebywające tam osoby i wezwali je do opuszczenia fitness klubu.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w Polsce jest 28 487 kolejnych chorych na COVID-19, zmarło 768 osób. W województwie łódzkim potwierdzono 2139 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 52 osoby, 7 z nich nie posiadało chorób współistniejacych. Mamy też 1876 ozdrowieńców.
41. miejsce zajął Piotrków w rankingu szkodowości kierowców w polskich miastach. Do spowodowania co najmniej jednej szkody przyznał się blisko co czwarty mieszkaniec posiadający ubezpieczenie OC. Statystycznie najczęściej z usług ubezpieczyciela musieli korzystać 41-letni właściciele jednej z popularnych marek samochodów osobowych.