Jeśli po świętach okazało się, że zostało wam za dużo jedzenia, którego nie będziecie w stanie zjeść, zanieście je do społecznej lodówki. W Piotrkowie znajduje się ona przy skrzyżowaniu ul. Słowackiego i Kołłątaja.
Autostrada A1 na terenie województwa łódzkiego budowana jest na czterech odcinkach. Najmniejsze zaawansowanie prac jest na najdłuższym, bo 24-kilometrowym fragmencie pomiędzy Piotrkowem a Kamieńskiem. Tam prace zaczęły się 9 miesięcy później niż na pozostałych odcinkach.
Z pozoru zwyczajny wjazd na parking jednego z piotrkowskich marketów, a dochodzi tam do wielu zdarzeń drogowych. Najczęstsza przyczyna to nieustąpienie pierwszeństwa. Mowa o strefie ruchu przy ulicy Kostromskiej w Piotrkowie. Sprawdziliśmy do ilu zdarzeń doszło tam w ciągu ostatnich 5 lat. O przygotowanie statystyk zwróciliśmy się do piotrkowskiej policji.
Czy podczas spaceru ulicami Piotrkowa mieliście wrażenie, że coś was obserwuje? Być może to sprawka piotrkowianki, która za pomocą pary plastikowych oczu ożywia rozmaite martwe przedmioty na terenie miasta. Rezultaty jej działań są komiczne i wywołują uśmiech na twarzach przechodniów. Jest to tzw. eyebombing.
Dziś Poniedziałek Wielkanocny, zwany też Śmigusem-dyngusem. Tego dnia oblewamy się wodą.
Przejażdżka motocyklem to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeżeli mamy wolnych kilka godzin, czy choćby popołudnie to możemy wykorzystać ten czas na zwiedzania najbliższej okolicy.
Wielka Niedziela – niedziela wielkiej radości ze Zmartwychwstania i ostatni dzień rozważań ks. Mariusza Jersaka, proboszcza parafii pw. św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie.
Aż 134 anioły, znane sceny biblijne czy wizerunek świętego Huberta - obrazy i freski, będące zarazem pięknymi przykładami sztuki sakralnej znajdują się w jednym z kościołów na terenie gminy Rozprza. Autorem dzieł jest Józef Mehoffer, uczeń samego Jana Matejki. Ich widokiem na co dzień mogą się cieszyć wierni należący do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lubieniu.
Świętowanie Wielkiej Nocy, czyli zmartwychwstania Jezusa, to czas refleksji i radości z radosnego zakończenia tego ważnego dla chrześcijan wydarzenia. Przed laty nasi przodkowie przygotowywali się do przeżycia tych świąt nie tylko w sposób duchowy, ale dużą rolę spełniała też wielkanocna symbolika. Dziś o przygotowaniach i symbolach powiemy nieco więcej.
Poczęstunek, na wszystkich potrzebujących, czekał w siedzibie Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej "Pałacyk". Przy wielkanocnym stole zasiadło kilkadziesiąt osób.