Na Placu Straży w Sulejowie trwa montaż kładki, która ma połączyć dwa zrewitalizowane obszary miasta. W ubiegłym tygodniu elementy konstrukcji dotarły na miejsce i zostały połączone. W najbliższych dniach całość połączy oba brzegi Pilicy.
W związku z kolejnym etapem prac nad budową kładki pieszo-rowerowej nad Pilicą w Sulejowie zmieni się organizacja ruchu w obrębie Placu Straży, a także ulic Górnej, Częstochowskiej i Krakowskiej.
Od kilkunastu dni trwają intensywne prace przy budowie kładki w Sulejowie. Po podpisaniu umowy wykonawca zlecił wykonanie konstrukcji stalowej kładki. Ponadto konieczne okazało się wynajęcie specjalistycznej firmy, której pracownicy dokładnie zlokalizowali sieci teletechniczne, biegnące pod rzeką w rejonie budowanej kładki. Obecnie wykonywane są roboty fundamentowe – wbijanie ścianek szczelnych i mikropali.
750 tysięcy złotych otrzyma Sulejów na budowę kładki nad Pilicą. Pieniądze na ten cel przeznaczył z rezerwy budżetowej prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Finansowe wsparcie popłynie także do powiatu radomszczańskiego.
4 września w Sulejowie tradycyjnie już upamiętnione zostaną ofiary bombardowania, do którego doszło w 1939 roku. W programie tegorocznej uroczystości znajduje się jeszcze jeden ważny punkt.
Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski podpisał w piątek (29 maja) umowę z firmą DROMOSTTOR, która jest odpowiedzialna za budowę kładki pieszo-rowerowej nad Pilicą w Sulejowie. Za kilkanaście dni na placu budowy pojawią się maszyny, a prace zakończą się w przyszłym roku.
Umowa na finansowanie budowy kładki nad Pilicą w Sulejowie została podpisana. 2,5 miliona złotych na ten cel przeznaczył Sejmik Województwa Łódzkiego.
Sejmik Województwa Łódzkiego przyznał gminie Sulejów 2,5 mln zł na budowę kładki nad Pilicą. O projekcie rozmawiano podczas wtorkowej sesji.
W ciągu roku obok mostu w Sulejowie ma powstać kładka pieszo-rowerowa. Zapowiedział to podczas środowej konferencji prasowej poseł Antoni Macierewicz (PiS). Deklaracji byłego ministra obrony narodowej było więcej.
Pod przejazdem kolejowym w ulicy Słowackiego miał powstać tunel. Projekt nie doczeka się jednak realizacji, nie doszło bowiem do porozumienia między miastem a władzami PKP PLK. Czy to oznacza, że Piotrków nie wykorzysta prawie 10 mln zł, które koleje przeznaczyły na ten cel?