W miniony piątek w piotrkowskim sanepidzie odbyło się kolejne spotkanie zespołu ds. akcji „Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)”.
Dla nauczycieli przyrody, geografii, wychowawców i wszystkich zainteresowanych nauczycieli ze szkół podstawowych i gimnazjów odbędą się atrakcyjne, bezpłatne warsztaty ekologiczne.
Nauczycielom po ukończeniu 36 roku życia przysługuje płatny, roczny urlop zdrowotny. Mogą z niego skorzystać trzy razy w trakcie kariery. Dla samorządów, które ponoszą koszty tego przywileju, oznacza to 600 mln zł rocznie. Ile płaci Piotrków? Ponad 1 mln zł. Jak suma ta wygląda na tle tragicznej sytuacji finansowej piotrkowskiej oświaty?
Grażyna Lewińska - nauczyciel przyrody i wychowania proekologicznego ze Szkoły Podstawowej w Straszowie - została laureatem konkursu "EkoBelfry"; organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Grażyna Lewińska zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych województwa łódzkiego. Wręczenie nagród laureatom odbyło się w Pałacu Młodzieży w Łodzi.
Zmiany znacznie dalej idące niż przeniesienie siedziby IV LO do innego budynku czekają zespoły szkół ponadgimnazjalnych w Piotrkowie.
- Młodzież spędza w szkole nawet 10 godzin lekcyjnych dziennie. Uczniowie są przemęczeni, co odbija się zarówno na frekwencji, jak i na wynikach w nauce. Po co to wszystko? Aby znajomi pani dyrektor mogli mieć pracę...
Uczniów ubywa od lat, pracowników w szkołach już niekoniecznie. Z roku na rok rosną koszty, jakie miasto wykłada na oświatę. Na same stołówki wydajemy prawie 6 mln rocznie (!!!). Co będzie dalej? Wszyscy są zgodni - piotrkowską oświatę czekają zmiany.
25 listopada (piątek) o godzinie 13.30 w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się spotkanie z Grażyną Bogucką - polonistką, doradcą metodycznym, laureatką Nagrody Edukacyjnej Prezydenta m.st. Warszawy.
Piotrkowscy nauczyciele i pracownicy administracyjni związani z oświatą zostali nagrodzeni przez władze miasta z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
5.000 czy 3.000 złotych brutto? Dużo to czy mało? Trwa dyskusja w sprawie nauczycielskich wynagrodzeń. Minister edukacji poinformowała, że średnio ta grupa zawodowa ma zarabiać 4817 złotych brutto. Z tymi wyliczeniami nie zgadza się Związek Nauczycielstwa Polskiego. - Dyplomowany nauczyciel zarabia 3.000 złotych brutto – podkreśla tymczasem Ewa Ziółkowska, prezes ZNP w Piotrkowie, gość programu O TYM SIĘ MÓWI w Strefie FM.