Przyleciał przedwcześnie, był bardzo zaskoczony zimową aurą i usadowił się w gnieździe przy przedszkolu. Bocian, który przyleciał do Rozprzy, potrzebuje pomocy.
- Starajmy się nie dokarmiać dzikich zwierząt - przypomina Paweł Kowalski z Osady Leśnej w Kole.
Sześć miesięcy pozbawienia wolności zasądził piotrkowski sąd dla Piotra D., który w grudniu ubiegłego roku wrzucił żywego kotka do rozpalonego pieca. Zanim zwierzę spłonęło, próbowało się ratować i uciekać przez rurę odprowadzającą dym. Martwego kota wyciągnięto z łapkami zasłaniającymi oczy.
- Rozwój gminy Kleszczów jest dla nas nadrzędnym celem. Dbamy o zrównoważony rozwój gminy. Przyciągamy inwestycje z udziałem najnowszych technologii, zarządzamy strefami przemysłowymi - powiedział Andrzej Szczepocki - prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów. Fundacja chce rozszerzenia istniejącej linii kolejowej do kolejnych terenów inwestycyjnych.
Ponad 500 ha nowych terenów, lokalizacja w sąsiedztwie autostrady A1, tańsza energia dla inwestorów, w pełni uzbrojone tereny, certyfikowane lokalizacje inwestycji, strefy przemysłowe dające ogromne możliwości i wreszcie liczni inwestorzy, którzy zdecydowali się ulokować tu swój kapitał i pomysły. O tym, że gmina Kleszczów jest uznawana za najbogatszą gminę w Polsce, wiedzą wszyscy. Nie wszyscy są jednak świadomi, co napędza wysokie tempo rozwoju, również w nowych dziedzinach gospodarczych. Tym bezpośrednim motorem i siłą sprawczą jest Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów. Czym się zajmuje, jakie ma zadania, plany i jaka jest jej główna dewiza? O tym informujemy czytelników “Tygodnia Trybunalskiego” w pierwszej części cyklu o Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów.
Arkadiusz Grzywna, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku, został zwolniony z pracy. Władze miasta argumentują, że nie są zadowolone z efektów jego zarządzania.
W poniedziałkowym „Maglu” prowadzący zapytali słuchaczy Strefy FM, co wiedzą o Żołnierzach Wyklętych?
Chcesz zdobyć dyplom państwowej uczelni za darmo?
Nie boisz się wyzwań?
Chcesz zdobyć dyplom licencjata, inżyniera, magistra lub podnieść kwalifikację oraz zdobyć dwuzawodowość na studiach podyplomowych?
Zapraszamy na Drzwi Otwarte 13 marca 2013r od godz. 09.00 do Uniwersytetu Łódzkiego – Filia w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Konstytucji 3 Maja 65/67
Najwyraźniej z takiego założenia wyszli dwaj piotrkowianie, którzy usiłowali się włamać do jednej z kolektur totalizatora sportowego.
Parki technologiczne z Łodzi i Bełchatowa będą razem działać na rzecz rozwoju innowacji w regionie łódzkim. Łódzki Technopark i Bełchatowsko-Kleszczowski Park Przemysłowo-Technologiczny podpisali porozumienie o współpracy między instytucjami. Jednym z celów porozumienia ma być działanie na rzecz ułatwienia przepływu innowacyjnych rozwiązań ze sfery nauki do sfery biznesu.