W sierpniu Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z plenerową ekspozycją, prezentowaną na parkanie muzealnym, która poświęcona została mieszkańcom Piotrkowa uczestniczącym w powstaniu warszawskim. Biogramy bohaterów zostały opracowane przez doktora Piotra Stanka z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach – Opolu.
Pogłębianie Pilicy zaplanowały władze Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie - Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie. Do pierwszego przetargu nie zgłosił się żaden wykonawca, dlatego postępowanie będzie ogłoszone raz jeszcze.
Do Warszawy każdego dnia docierają tysiące rodaków, mieszkających na co dzień za granicą. Warszawskie lotniska obsługują liczne loty z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii oraz Skandynawii, gdzie znajdują się ogromne skupiska Polonii. Wiele osób, wysiadając z samolotu, chciałoby cieszyć się w Polsce taką samą niezależnością, jaką ma w obecnym miejscu zamieszkania. Pomóc im w tym może wypożyczalnia samochodów Warszawa.
Zawodniczki Piotrcovii, które w tym sezonie reprezentują AZS AWF Warszawa, pomogły tej drużynie wywalczyć mistrzostwo Polski juniorek. Miały w tym ogromny udział, ponieważ gra ich tam aż osiem. Podczas finałowego turnieju, który odbył się w miniony weekend w Warszawie, gospodynie najpierw pokonały w karnych SPR Arka Gdynia 22:22 (11:7) - k. 5:3, a następnie zwyciężyły z MTS Kwidzyn 26:25 (10:13).
Organizatorzy Orszaku Trzech Króli spotkali się w Warszawie z prezydentem RP i jego małżonką. 872 miejscowości w całej Polsce, a także skupiska Polaków za granicą zorganizowały w tym roku uroczyste radosne obchody święta Objawienia Pańskiego.
Czy w rozkładzie jazdy PKP pojawi się pociąg, którym piotrkowianie będą mogli dojechać do pracy w stolicy na poranną zmianę? Takie połączenie było, ale zostało zlikwidowane. Decyzja w tej sprawie ma zapaść 4 marca.
W połowie grudnia 2019 r. w dwóch miastach położonych na zachodnim krańcu Małopolski, tj. w Szczekocinach (pow. zawierciański, woj. śląskie), które słyną w całej Polsce z bitwy podczas Insurekcji Kościuszkowskiej, oraz w Przedborzu (pow. radomszczański, woj. łódzkie) odbyły się uroczystości o charakterze patriotycznym, religijnym i edukacyjnym ku czci gen. dyw. weteranów Wojsk Polskich Księstwa Warszawskiego Kawalera Orderu Wojennego Virtuti Militari Antoniego „Amilkara” Kosińskiego (1769-1823) z okazji 250 rocznicy Jego urodzin.
Za kilka dni zmieni się rozkład jazdy pociągów PKP Intercity. Zniknie z niego pociąg z Piotrkowa do Warszawy, którym mieszkańcy dojeżdżali do pracy na poranną zmianę. Pojawi się inny, który z trybunalskiego grodu w stronę stolicy odjedzie dopiero o 7.16. To jednak nie zadowala mieszkańców, ponieważ do pracy na 8.00 i tak już nie zdążą.
1 sierpnia o godz. 17.00 w całej Polsce, również w Piotrkowie Trybunalskim, zawyły syreny. Był to hołd dla bohaterów walczących o wolność ojczyzny w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego.
Do końca sierpnia można oglądać wystawę „Piotrkowianie w Powstaniu Warszawskim”. Oddział piotrkowskiego Muzeum mieszczący się w Polichnie zaprasza na plenerową ekspozycję, która poświęcona została mieszkańcom Piotrkowa uczestniczącym w Powstaniu Warszawskim.