Przedstawiciele trzech tomaszowskich samorządów podpisali list intencyjny, zapewniający o gotowości do podjęcia wspólnych działań w sprawie budowy obwodnicy Tomaszowa Mazowieckiego łączącej węzeł południowy trasy S8 z drogą wojewódzką nr 713. Miasto i gmina Tomaszów wraz z tamtejszym Starostwem Powiatowym będą działać razem bo wierzą, że takie rozwiązanie pozwoli na zrealizowanie tej inwestycji.
Kultowe miejsce zniknie z turystycznej mapy regionu. Trwa likwidacja Ośrodka Wypoczynkowego "Wodnik" w Bronisławowie. - Nie przedłużono mi umowy dzierżawy terenu - wyjaśnia Zdzisław Jakubowski znany w regionie jako Łysy.
Piotrków Trybunalski został zawierzony Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Stanowisko w tej sprawie podjęli radni w środę podczas drugiej w nowej kadencji sesji Rady Miasta. 13 radnych głosowało za, 2 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.
Bartosz Borkowski z ugrupowania burmistrza Wojciecha Ostrowskiego został wybrany na przewodniczącego Rady Miejskiej w Sulejowie. Taką decyzję w czwartek podjęli radni podczas inauguracyjnej sesji.
Pędził obwodnicą Bełchatowa z prędkością 297 km/h. Na kierowcę mercedesa nałożono grzywnę w wysokości 5000 zł.
Zdjęcie zielonej pokrytej sinicą wody udostępniła w mediach społecznościowych jedna z mieszkanek Piotrkowa. Zostało zrobione w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim. Z problemem sinic walczy obecnie cała Polska, zamknięte są kąpieliska nad Bałtykiem i w wielu miastach. Sprawdziliśmy, skąd się biorą sinice i jaki jest ich wpływ na zdrowie.
Odcinek drogi ekspresowej od Piotrkowa Trybunalskiego do granic województwa łódzkiego mógłby odciążyć wiecznie zakorkowaną i niebezpieczną zwłaszcza w okolicach Sulejowa DK 12. Inwestycja nadal jednak nie wyszła poza etap kompletowania decyzji i uzgodnień, a realne prace ruszą prawdopodobnie w latach 2023-2026. Jak wielokrotnie podkreślali politycy budowa S12 to kluczowy projekt służący poprawie bezpieczeństwa w naszym regionie. Sprawdziliśmy, jakie działania podjęli, aby przyspieszyć jej realizację.
Jak wyglądało codzienne życie mieszkańców XIX-wiecznego Piotrkowa? Gdzie znajdowała się najlepsza piotrkowska kawiarnia, co i za ile kupowano wtedy w sklepach, jak obchodzono karnawał, kto miał pierwszy samochód w mieście? Te i wiele innych ciekawostek znaleźć można w niedawno wydanej książce Kamila Walczaka pt. "Kawa na Petersburskiej, czyli spacer po XIX-wiecznym Piotrkowie". Nam autor opowiedział o kulisach powstania książki.
Starostwo Powiatowe i Komenda Wojewódzka Policji podjęli decyzję o utworzeniu komisariatu wodnego nad Zalewem Sulejowskim. Powiat przekazał już na ten cel 1,5 hektarową działkę w Barkowicach Mokrych.
Członkowie formacji obrony cywilnej testowali w piątek swoją sprawność. To wszystko za sprawą zawodów poświęconych ratownictwu wodnemu, które odbyły się w Barkowicach Mokrych. Uczestnicy musieli pokonać tor przeszkód, składający się z 7 zadań specjalnych. O zwycięstwie decydował czas.