Advertisement

Artykuły do tagu: Uchodźcy

Samorząd Piotrkowa przyjął uchodźców [ZDJĘCIA]
30 uchodźców z Ukrainy zostało w środę zakwaterowanych w bursie przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3, gdzie miasto przygotowało miejsca noclegowe dla osób szukających schronienia w naszym kraju.
VDOMA - Poczuj się jak w domu! Program wspierający uchodźców z Ukrainy
4 kwietnia 2022 ruszył pilotaż programu VDOMA, który wesprze uchodźców z Ukrainy w szukaniu pracy w Polsce. Pomysłodawcą tego programu jest fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego - Empiria i Wiedza, która zaprosiła do współpracy ekspertów z firmy rekrutacyjnej Bigram.
Powstają centra integracji dla uchodźców
O tym, że wiele organizacji pozarządowych niesie wsparcie dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy, mogliśmy się przekonać przy okazji zorganizowanego w piątek (01.04.2022) spotkania w Starostwie Powiatowym. Inicjatorem Forum Organizacji Pozarządowych była fundacja Cor Ignis oraz powiat piotrkowski.
Dary z Vienne przyjechały do Piotrkowa
100 łóżek polowych i pościel trafiły z partnerskiego Vienne do Piotrkowa. Dary z Francji przyjechały na teren budowlanki, gdzie w szkolnej bursie oraz sali gimnastycznej, przygotowano bazę noclegową dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy.
Skazani przygotowują mieszkania dla uchodźców
Skazani odbywający karę pozbawienia wolności w oddziale zewnętrznym piotrkowskiego Aresztu Śledczego w Goleszach zostali skierowani do pomocy przy remoncie lokali dla Ukraińców uciekających przed wojną. Przygotowuje je gmina Wolbórz, a ppłk Robert Sójta odpowiedział tym samym na prośbę burmistrza Andrzeja Jarosa.
W Proszeniu utworzono punkt przejściowy dla uchodźców
Dwadzieścia miejsc dla uchodźców wojennych zostało przygotowanych w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Proszeniu. Punkt przejściowy powstał w tym miejscu, m.in. w związku z bezpośrednim sąsiedztwem trasy S-8.
Przyjąłeś pod swój dach uchodźców? Należy Ci się świadczenie pieniężne. Jak z niego skorzystać i na co przysługuje?
O dofinansowanie mogą ubiegać się podmioty, w tym osoby fizyczne, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom, przybyłym do Polski bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi. Świadczenie przysługuje każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, który zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, przybyłym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa, oraz obywateli Ukrainy posiadających Kartę Polaka, którzy wraz z najbliższą rodziną z powodu tych działań wojennych przybyli do Polski.
Przywieźli dary i zapraszają uchodźców do Irlandii
Konwój pełen darów z Irlandii dojechał w piątek do Piotrkowa. Przywiezione produkty trafią do potrzebujących uchodźców, ale to nie koniec dobrych informacji. Organizatorzy chcą także zabrać uchodźców ze sobą, a władze w Irlandii oferują szeroko zakrojoną pomoc.
To warto wiedzieć, zanim udzielisz schronienia uchodźcy
Polacy otworzyli serca i masowo udzielają pomocy osobom uciekającym z Ukrainy przed wojną. Wiele osób w naszym regionie zdecydowało się również na nieodpłatne ugoszczenie uchodźców. O to, jaką formę prawną tej pomocy przyjąć, aby być w zgodzie z prawem podatkowym zapytaliśmy Joannę Gniewaszewską – Durską, naczelnika Urzędu Skarbowego w Piotrkowie.
Od brytyjskiej Polonii dla uchodźców
Brytyjska Polonia zebrała dary, które trafią do uchodźców przebywających na terenie powiatu piotrkowskiego. W środowe popołudnie ciężarówka wypełniona darami przyjechała do magazynu darów przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat