Advertisement

VDOMA - Poczuj się jak w domu! Program wspierający uchodźców z Ukrainy

PAPKraj Wtorek, 05 kwietnia 20224820
4 kwietnia 2022 ruszył pilotaż programu VDOMA, który wesprze uchodźców z Ukrainy w szukaniu pracy w Polsce. Pomysłodawcą tego programu jest fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego - Empiria i Wiedza, która zaprosiła do współpracy ekspertów z firmy rekrutacyjnej Bigram.
elements.envato.com/valeriygoncharukphoto elements.envato.com/valeriygoncharukphoto

 

 

Na stronie vdoma.org każdy ukraiński obywatel może się zarejestrować, wypełniając formularz na temat swoich preferencji zawodowych. Wypełnione aplikacje przeanalizują profesjonalni doradcy zawodowi. Na podstawie zebranych danych, każdy otrzyma odpowiednią pomoc w poszukiwaniu pracy – będą to między innymi szkolenia, symulacje rozmów rekrutacyjnych czy nauka języka polskiego. Rekrutacje przeprowadzane będą w językach: polskim, ukraińskim i rosyjskim.

 

Na platformie będą pojawiać się również praktyczne informacje o zasadach prawnych, wzory umów i porady np. jak należy poruszać się w polskim systemie prawnym. Tutaj będzie można poznać możliwości polskiego rynku pracy, uzyskać pomoc w przygotowaniu profesjonalnego CV w języku polskim oraz przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Program VDOMA przewiduje pełne wsparcie ekspertów w kontaktach między kandydatami a potencjalnymi pracodawcami.

 

Chcemy, aby osoby z Ukrainy, które w wyniku działań wojennych musiały opuścić swój dom, znalazły pracę w Polsce w swoich zawodach - aby mogli nadal robić to, co było ich pasją - bez względu na to, czy są to ogrodnicy, finansiści, wykładowcy, lekarze, nauczyciele, przedszkolanki czy graficy - mówi Zuzanna Piasecka, prezes Fundacji Empiria i Wiedza. - Chcemy, aby uwierzyli, że mogą w Polsce wykorzystać swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i pasję do pracy” - dodaje.

 

Program będzie realizowany poprzez szkolenia grupowe oraz spotkania indywidualne.

 

Aby dołączyć do programu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://vdoma.org/. Działa również infolinia telefoniczna: +48 799 360 065 (czynna w godz. 9 - 17 od poniedziałku do piątku).

 

Fundacja Empiria i Wiedza - grafika

 

Źródło informacji: Fundacja Empiria i Wiedza

 


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat