Na terenie 31. Wojskowego Oddziału Gospodarczego odbyła się ostatnia w tym roku przysięga żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ponad 30 z nich ukończyło szkolenie podstawowe, druga połowa to rezerwiści, którzy odbyli szkolenie wyrównawcze.
Spektakl "Niepodległa folklorem malowana" to historia o dążeniu do wolności, oddaniu dla ojczyzny oraz zaangażowaniu wsi piotrkowskiej w walkę o niepodległość.
Piotrkowscy strażnicy miejscy zauważyli dużą ilość gliniastego błota na jezdni na ulicy Jerozolimskiej. Sprawcę zanieczyszczenia drogi udało się ustalić i ukarać mandatem.
Andrzej Kmicic, Azja Tuhajbejowicz czy Wasilij Orłow - to tylko niektóre wcielenia jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów Daniela Olbrychskiego, który w czwartek (25.11.2021) odwiedził Piotrków Trybunalski. Spotkanie z gwiazdą poprzedziło projekcję w kinie PIKSEL filmu fabularnego z 2016 roku „Maria Skłodowska-Curie. Aktor zagrał w nim francuskiego uczonego Émile'a Amagat'a.
Każdy, kto chciałby już teraz poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, może wybrać się do Sulejowa. W Hotelu Podklasztorze w każdą sobotę i niedzielę organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy, a w związku z tym na przybyłych gości czekają liczne atrakcje.
Stojący w Barkowicach Mokrych pomnik znajdziemy na rozwidleniu ulic Działkowej i Głównej. Postawiono go w 1994 roku na skraju pola, vis a vis przystanku. Upamiętnia on powstanie 25. Pułku Piechoty AK, którego koncentracja odbyła się w tym miejscu. To właśnie z Barkowic Mokrych w gminie Sulejów, w 1944 roku wyruszyła grupa żołnierzy, by stawić czoła niemieckim okupantom, a wśród maszerujących byli także nieliczni żołnierze radzieccy.
Ignitorium im. 25 p.p. Armii Krajowej – tak brzmi pełna nazwa otwartej dziś odnowionej ekspozycji poświęconej partyzantom ziemi Piotrkowskiej. Eksponaty pochodzą z sali pamięci, funkcjonującej wcześniej przy klasztorze oo. Bernardynów. Nowa sala powstała dzięki pomocy około 5 tys, osób i firm, które wsparły inicjatywę – finansowo, materialnie czy wolontariacką pracą. Co ciekawe, nazwę tego miejsca wymyślili widzowie kanału „Irytujący Historyk” w specjalnym konkursie.
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim w ramach tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości serdecznie zaprasza do zapoznania się z cyklem wystaw i prezentacji on-line, które ukazują rolę, jaką Piotrków i piotrkowianie odegrali w ogólnonarodowym wysiłku walk o niepodległość i granice.
Znajdujący się przy ul. Sulejowskiej budynek bardzo często nazywany jest mianem piotrkowskiej Manufaktury, a to za sprawą stylu i materiału z jakiego powstał. Kojarzyć się może z łódzkim centrum handlowym, bo i historia obu miejsc jest związana z przemysłem.
Swego czasu nazywane "Produktem" 16-lecia wyzwolenia Piotrkowa, zostało wzniesione w ramach planu 5-letniego i kosztowało 140 mln zł. Obecnie to najstarsze piotrkowskie osiedle wybudowane po II wojnie światowej... W tym roku obchodzi 70-lecie istnienia.