- Wyszedłem na Stare Miasto i zobaczyłem, że masa dzieciaków błąka się głodna po ulicach. To właśnie potrzeby tych dzieci zmobilizowały mnie, by stworzyć Oratorium...
Drogowcy rozpoczęli prace na ulicy Toruńskiej.
Do redakcji Strefy FM zgłosił się zbulwersowany mieszkaniec Piotrkowa, który często (z przyczyn zdrowotnych) chodzi na basen.
Swego czasu było jednym z najbardziej reprezentacyjnych piotrkowskich osiedli. Usytuowane niemalże w centrum miasta, nieopodal budynku lokalnych władz, stanowiło tzw. oczko w głowie tych ostatnich.
"Nieuprawnione analogie - wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku a przewrót majowy w 1926 roku" to tytuł wykładu jaki wygłosił w piotrkowskiej filii Uniwersytetu w Piotrkowie prof. Arkadiusz Adamczyk. Wykładowca UJK mówił o analogiach między tymi ważnymi w historii Polski, wydarzeniami.
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Komornikach włączyła się w program edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej zatytułowany “Lekcje z najnowszej historii”.
Narasta konflikt pomiędzy właścicielem kamienicy przy ul. Żeromskiego 5 w Piotrkowie a jednym z jej lokatorów. Chociaż stwierdzenie “lokator” może być już nieaktualne, ponieważ właściciel budynku meble i wszystkie rzeczy z mieszkania pod nieobecność lokatora przeniósł do Urzędu Miasta.
Dziś w Muzeum w Piotrkowie wielkie wydarzenie - otwarcie wystawy „Historia Miasta Piotrkowa Trybunalskiego”, wystawy wyjątkowej, bo po części multimedialnej.
W najbliższą niedzielę (27 listopada ) o godz. 13.00 w klasztorze ojców Bernardynów odprawiona zostanie tradycyjna msza święta za żyjących i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej i żołnierzy cichociemnych.
Zgodnie z zapowiedziami we wtorek 22 listopada na rynku wydawniczym ukazała się książka „Piotrków Filmowy” autorstwa dziennikarki „Tygodnia Trybunalskiego” i Radia STREFA FM Agnieszki Warchulińskiej.