Do końca marca w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie przy ul. Jerozolimskiej trwa wystawa poświęcona twórczości literackiej Zbigniewa Nienackiego. Niewielu jednak wie, że autor kultowego Pana Samochodzika miał sporo wspólnego z naszym miastem.
Pierwsze taksówki na ulicach Piotrkowa pojawiły się dopiero w latach 30. minionego stulecia. Ich kierowcy wcale nie mieli łatwego życia.
Piotrkowianie, nie tylko ci zainteresowani historią swojego miasta, mogli w niedzielę, 9 marca w jednej z sal piotrkowskiego Muzeum przyjrzeć się na żywo obradom polskiego parlamentu za czasów króla Zygmunta I Starego.
Bełchatów jest pierwszym miastem w Polsce, które wprowadziło specjalną aplikację mobilną dla inwestorów szukających odpowiedniej lokalizacji dla swojej inwestycji.
Zarzuty przywłaszczenia ponad 270 tysięcy złotych postawiła piotrkowska prokuratura Szczepanowi U. - administratorowi kilku wspólnot mieszkaniowych w Piotrkowie Trybunalskim i Opocznie.
- Takie są postulaty mieszkańców, dlatego rozważamy instalację kilku kamer w centrum miasta - mówi Stanisław Baryła - burmistrz Sulejowa.
Ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim zginął dysk komputerowy. I to dysk nie byle jaki, bo z nagraniami szkolnego monitoringu. A te nagrania też nie byle jakie, bo mające być materiałem dowodowym w toczącej się przed piotrkowskim Sądem Pracy sprawie o mobbing i dyskryminację.
Z poetycko-muzycznym programem „Między mną a tobą” wystąpiła w Piotrkowie Laura Łącz.
W jednej z sal Sądu Okręgowego w Piotrkowie znajduje się miejsce wyjątkowe - Sala Tradycji Sądownictwa im. Stanisława Srzednickiego. To właśnie Srzednicki miał odwagę pod zaborem rosyjskim orzekać w języku polskim.
Każdy, kto chce wiedzieć, lub przypomnieć sobie te czasy może odwiedzić fanpage na facebooku pod tytułem „Piotrków Trybunalski w PRL-u”.