Od piątku mieszkańcy miasta mogli mieć problem ze sprawdzeniem stanu jakości powietrza. Wraz z rozpoczęciem weekendu, nastąpiła bowiem awaria analizatora stacji pomiarowej znajdującej się przy ulicy Krakowskie Przedmieście 13. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi zapowiada jak najszybsze usunięcie usterki.
Eliminacje w ramach XVII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek odbyły się w Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie. W tym roku liczba uczestników okazała się rekordowa - było ich aż 350.
Aż pięć koncertów kolęd i pastorałek odbędzie się w styczniu w kościele akademickim Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej przy ul. Rycerskiej 3 w Piotrkowie.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do oglądania stałej wystawy „Rola Piotrkowa Trybunalskiego w dziejach państwa polskiego". Ekspozycja odnosi się do kilkusetletniej historii Piotrkowa, a jej celem jest przybliżenie bogatych i fascynujących dziejów miasta – niegdyś jednego z ważniejszych ośrodków politycznych Rzeczypospolitej.
Mijający rok dla Piotrkowa i jego mieszkańców przebiegał pod znakiem obchodów 800-lecia miasta. Jubileusz uhonorowany został również przez Archiwum Państwowe w formie bogato ilustrowanej, okolicznościowej publikacji.
Bełchatowska policja poszukuje świadków potrącenia 55-letniego mężczyzny przez motorowerzystę. Sprawca nie udzielił poszkodowanemu pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia.
Piotrkowski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizował na ulicach miasta happening, którego celem było przypomnienie mieszkańcom wydarzeń z grudnia 1970 roku.
W Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie odbył się w niedzielę XIII Festiwal „Kolęda Pieśnią Zgody”. Tradycyjnie już najwięcej emocji wzbudziły występy najmłodszych wykonawców.
Uchwałą nr 21 Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, z 4 maja 1945 roku, ulica Bujnowska (1940 –1945 Bujnyerstraße) stała się na wiele lat ulicą Franklina Delano Roosevelta. Czy dysponując dzisiejszą wiedzą o roli Roosevelta w procesie podporządkowywania Polski Związkowi Radzieckiemu, nadal powinniśmy honorować decyzję stalinowskich władz sprzed 72 lat?
W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny. Po 36 latach Polacy wciąż pytają, czy musiało do tego dojść. O wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat opowiadał na antenie Strefy FM dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych w piotrkowskiej Filii UJK dr hab. Janusz Budziński.