Z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej w Gomulinie odbył się piłkarski „Turniej Zwycięstwa”. Wzięło w nim udział pięć drużyn z gmin Wola Krzysztoporska i Grabica.
Ojciec Gracjan Kubica, gwardian Klasztoru Ojców Bernardynów, zakończył swoją kadencję przełożonego i odchodzi z Piotrkowa. Decyzją swoich zwierzchników obejmie teraz funkcję ekonoma klasztoru w Leżajsku na Podkarpaciu.
Zakończył się remont kolejnej kamienicy na piotrkowskiej Starówce. Tym razem nową jakość zyskał budynek przy placu Czarnieckiego 3.
Przewoził pasażerów na linii regularnej bez wymaganego zezwolenia. Poza tym kierowca nie wydawał biletów, a pojazd nie posiadał tablic kierunkowych.
Obecnie trudno wyobrazić sobie sytuację, w której nie posiadamy osobistego rachunku bankowego. Pracodawcy, klienci lub partnerzy przelewają na niego nasze wypłaty. Ponadto, wykorzystujemy go do opłacania rachunków, obsługi zobowiązań, a także w trakcie codziennych zakupów. Oferta kont osobistych jest dosyć szeroka, dlatego warto dokładnie zastanowić się, zanim podejmiemy konkretną decyzję. Opłata za prowadzenia rachunku, przelewy internetowe, płatności mobilne to tylko podstawowe kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę, wybierając konto osobiste. Jest jeszcze wiele innych czynników decydujących o jego atrakcyjności.
Prawie 3 tony nielegalnego tytoniu i maszynę do jego cięcia przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Piotrkowa we współpracy z funkcjonariuszami CBŚP z Łodzi. Towary zabezpieczono na terenie prywatnej posesji w gminie Kamieńsk w powiecie radomszczańskim.
szkolnych bibliotekach w Parzniewicach, Woli Krzysztoporskiej i Bogdanowie znajdą się nowe książki. Pieniądze na ich zakup nie w większości pochodzić będą z rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. 20% wydatków pokryją ze swoich budżetów szkoły. Program wspiera zakupy książek niebędących podręcznikami. Trafią one do szkolnych bibliotek.
Wyjątkowo skromne, z uwagi na panująca epidemię, były w tym roku uroczystości święta Sił Zbrojnych RP, obchodzonego 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. Przedstawiciele samorządu miasta i powiatu, a także środowisk kombatanckich i harcerze spotkali się na cmentarzu wojennym przy ul. Partyzantów w Piotrkowie, by uczcić stulecie tzw. Cudu nad Wisłą, uznawanego za jedno z najważniejszych starć militarnych w historii świata.
W wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r. u boku Polaków walczyli również Ukraińcy. Dla upamiętnienia tego faktu harcerze z 40. Radomszczańskiej Drużyny Wędrowniczej „Piorun” im. gen. Władysława Andersa w piątek na cmentarzu prawosławnym w Piotrkowie zapalili „Płomień Braterstwa”.
W tym roku obchodzimy stulecie Bitwy Warszawskiej, uznawanej za jedno z najważniejszych starć militarnych w historii świata. Pamięć bohaterów walk uczcimy także w Piotrkowie. Ze względu na trwający stan epidemii obchody rocznicy będą przebiegać skromniej niż pierwotnie planowano.