Wymiana opon to regularna czynność, z którą prędzej czy później, musi zmierzyć się każdy kierowca. Odpowiednio dobrane i zamontowane opony zapewniają bezpieczeństwo na drodze oraz komfort jazdy, choć sam proces ich wymiany może budzić pewne pytania – jak długo trwa, ile kosztuje, czy lepiej zrobić to samodzielnie, czy skorzystać z usług mechanika? Przeczytaj nasz artykuł, by się dowiedzieć!
Zerwane dachy, zalane drogi i piwnice, połamane drzewa – to skutki wichury i ulewnych opadów, które przeszły nad województwem łódzkim w sobotę. W usuwaniu ich skutków pomagają strażacy. Dodatkowo, grupa 87 strażaków z kilkunastu komend Państwowej Straży Pożarnej w Łódzkiem wyjechała do województwa opolskiego, aby tam walczyć z powodzią.
Od kilku dni w kraju obserwuje się intensywne opady deszczu, które, choć na razie w naszym regionie nie spowodowały poważniejszych podtopień ani zamknięcia dróg, budzą niepokój mieszkańców. Ulice są miejscami zalane, a sytuacja meteorologiczna w kraju wskazuje na to, że zagrożenie może się nasilać. Najtrudniejsza sytuacja jest w rejonach tradycyjnie narażonych na zalania, jak np. okolice ryneczku, gdzie mieszkańcy już przygotowali worki z piaskiem, zabezpieczając się przed ewentualnym napływem wody.
W związku z prognozowaną sytuacją pogodową na terenie całego kraju, w piątek (13.09.2024) w trybie nadzwyczajnym odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Jak zwykłym smarfonem zrobić zjawiskowe zdjęcia? Podstawy kadrowania i kompozycji m.in. takie zagadnienia zostały poruszone w trzecich (ostatnich w sezonie) warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie. Warsztaty są częścią projektu z programu Edukacja kulturalna pn. „Kulturalnie sfokusowani”.
Zdolność kredytowa to jeden z najważniejszych parametrów decydujących o możliwości uzyskania kredytu i realizacji marzeń o zakupie własnej nieruchomości. W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest zdolność kredytowa oraz jakie czynniki na nią wpływają. Dzięki zrozumieniu tych zagadnień będziesz mógł lepiej przygotować się do wnioskowania o kredyt i zwiększysz swoje szanse na jego uzyskanie.
W Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się prelekcja o obronie "Szosy Piotrkowskiej" i Piotrkowa we wrześniu 1939 roku. Jak podkreślają historycy bitwa, która odbyła się 5-6 IX 1939 roku skrywa wiele ciekawostek i nieznanych faktów. Wydarzenie odbędzie się już w sobotę 14 września o godzinie 13. Wstęp wolny.
W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu na terenie województwa łódzkiego, w tym także w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkaniu przewodniczyła wojewoda łódzka, Dorota Ryl, a uczestniczyli w nim przedstawiciele różnych służb, które mają kluczowe znaczenie w sytuacjach kryzysowych, takich jak Wojewódzka Policja, Państwowa Straż Pożarna oraz 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej.
We wtorek (10.09.2024) w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie odbyło się spotkanie "robocze" wicemarszałka województwa łódzkiego Piotra Wojtysiaka z p.o. dyrektora Markiem Konieczko.
Dzięki niedzielnemu (08.09.2024) spacerowi z CIT-em "Żydowskie Kirkuty" mieszkańcy miasta i przyjezdni goście mogli poznać ciekawą oraz tajemniczą historię Żydowskiego Cmentarza położonego w Piotrkowie Trybunalskim.