Artykuły do tagu: Sklepik

Drożdżówki wracają do sklepików!
Minister zdrowia uchylił rozporządzenie z ubiegłego roku, mocno ograniczające listę produktów dopuszczalnych do sprzedaży w sklepikach szkolnych. Rewolucja? Przełom? Trudno powiedzieć, na pewno deregulacja. Wraca między innymi słynna drożdżówka.
Co słychać w szkolnych sklepikach?
Minęło nieco ponad pół roku od wejścia w życie rozporządzenia regulującego listę dopuszczalnych produktów spożywczych w sklepikach i automatach w polskich szkołach. I choć radykalnie wprowadzonym zmianom przyświecała szczytna idea "Mniej soli, mniej cukru i mniej tłuszczu", to przedsiębiorcy są zgodni: to przy okazji mniej zysków i więcej kłopotów. Sprawdziliśmy, co – i czy na lepsze - zmieniło się u przedsiębiorców sprzedających jedzenie w piotrkowskich placówkach. Wiadomo już, że sklepikarze wycofali działalność w Gimnazjum nr 3 czy II Liceum.
Odchudzanie dzieci i... sklepików
Ministerstwo Zdrowia w oficjalnym komunikacie na stronie resortu grzmi: „Polska szkoła musi być wolna od niezdrowych wzorców żywienia!” Nadal jednak nie jest. Przedsiębiorcy otrzymali wytyczne dopiero na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego - wtedy, gdy większość z nich zdążyła już się zaopatrzyć w asortyment – oczywiście niezgodny z nowymi standardami wyznaczonymi przez Ministerstwo.
Krzysztof Krawczyk też jadł pączki! Piotrkowska młodzież daje rządowi czarną kartkę
Przed budynkiem I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie odbył się w piątek protest. Młodzież krzyczała, że Krzysztof Krawczyk też jadł pączki i że bez pączka i kawy matury nie zdadzą.

fot. A. Stańczyk
Co dziś cieszy się największą popularnością w sklepikach szkolnych? Coś, co wybucha w ustach albo zabarwia język na niebiesko. Tak przynajmniej jest w podstawówkach. Nasi posłowie wreszcie powiedzieli dość...
W szkole chipsów już nie zjesz!
Od nowego roku szkolnego w szkolnych sklepikach będzie obowiązywał zakaz sprzedaży niezdrowych produktów typu chipsy, niektóre ciastka i napoje energetyzujące.
Czy to słodycze, czy dopalacze?
E-102, E-104, E-110, E-122, E-129... To nie kaliber broni ani nazwy samolotów myśliwskich. To niebezpieczne barwniki, które serwują producenci słodyczy. A słodycze te można spotkać również w sklepikach szkolnych, w których przecież produkty powinny być jak najzdrowsze...
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat