Do 31 lipca miało pojawić się 9 sygnalizacji świetlnych na krajowej "dwunastce" na odcinku Srock - Piotrków oraz na drodze krajowej 91 na odcinku Piotrków - Radomsko. Sygnalizacje miały powstać na skrzyżowaniach w: Srocku, Rękoraju, Karlinie, Jarostach Dużych, Niechcicach, Kamieńsku i Kletni, natomiast w Rozprzy i Radomsku przy przejściach dla pieszych.
Przed nami uroczystości odpustowe ku czci patronki jednego z piotrkowskich kościołów - Matki Bożej Śnieżnej.
1 sierpnia o godz. 17.00 w całym mieście zawyją syreny. Będzie to hołd dla bohaterów walczących o wolność ojczyzny w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego.
Inicjatorzy akcji S12 natychmiast spotkali się w poniedziałek z Tomaszem Żuchowskim, dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W Warszawie usłyszeli kilka znaczących deklaracji.
Z piotrkowskiego magistratu i wszystkich jednostek podległych miastu znikną wszystkie produkty plastikowe jednorazowego użytku, w tym butelki, kubki, talerzyki czy mieszadła do napojów. Wszystkie te elementy zostaną zastąpione alternatywnymi produktami, m.in. ze szkła oraz papieru.
Liczy 5 osób i czynnie uczestniczy w życiu kościoła farnego w Piotrkowie. Rycerstwo św. Jakuba zabezpiecza uroczystości organizowane przez parafię oraz służy pomocą innym osobom. Obecni członkowie zachęcają kolejnych mężczyzn do wstąpienia w szeregi rycerstwa.
285 strażaków (58 zastępów) zaangażowało się w gaszenie sobotnich pożarów pól. Strażakom z KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim pomagali druhowie z jednostek OSP.
Inicjatorzy akcji S12 natychmiast spotkali się w piątek po południu, żeby zorganizować happening poświęcony ludziom, którzy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zginęli na tym odcinku najniebezpieczniejszej w naszym regionie drogi. W ten sposób chcieli pokazać jak bardzo potrzebna jest trasa S12.
Po prawie 10 latach w Rozprzy znów będzie posterunek policji. Nowy budynek powstaje przy ul. Sportowej, a w piątek odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego.
Św. Hildegarda była niezwykłą osobą. Władcy, biskupi i papieże szukali u niej wsparcia w przypadłościach, ale także liczyli często na poradę i pociechę. Hildegarda była w stanie poznać przypadłość oraz zaproponować właściwe metody leczenia. Spisywała swoje rozważania na temat leczenia ziołowego, gdyż była zdania, że dieta ma ogromny wpływ na sferę fizyczną i duchową. Zdaniem Hildegardy, to co konsumujemy, jest naszym środkiem leczniczym.