Już po raz 21. harcerze, uczniowie i ich nauczyciele, piotrkowscy parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnego samorządu będą kwestować na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków.
Zakończyła się budowa jednej z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji ostatnich lat w Piotrkowie. O czym mowa? O aranżacji zarysów dawnego ratusza na Rynku. Obiekt widać już w całej okazałości.
Ponad stu pracowników oświaty zostało wczoraj, z okazji Dnia Nauczyciela, uhonorowanych nagrodami prezydenta miasta w wysokości 3 tys. zł. Wśród nagrodzonych, obok dyrektorów i nauczycieli, po raz drugi znaleźli się pracownicy administracji, m.in. woźne, sprzątaczki, księgowe.
Jedni są wściekli, inni załamani, a na Turystycznej budowa stacji bazowej telefonii komórkowej trwa w najlepsze. Mieszkańcy zaczęli protestować dopiero wówczas, gdy budowlańcy zabrali się za stawianie masztu na prywatnej działce sąsiada. Wcześniej nikt nie wiedział, co się święci. I to najbardziej boli ludzi, bo, gdy zobaczyli pierwsze wykopy i pytali sąsiada, co planuje, odpowiadał, jak twierdzą, że... staw buduje.
W ubiegłym roku zebrano ponad 8,5 tysiąca złotych. Organizatorzy 21 już kwesty na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków liczą, że w tym roku piotrkowianie będą hojniejsi. Do udziału w kweście, która odbędzie się 1 i 2 listopada zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Miasta Piotrkowa.
Prezydent Piotrkowa kontra radni podejście trzecie. Na wniosek Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka po raz kolejny została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miasta. W najbliższy wtorek radni będą obradować już po raz trzeci nad powołaniem nowej spółki wodno - kanalizacyjnej.
Artur Ostrowski, poseł z Piotrkowa Trybunalskiego (Klub Poselski Lewica), od najbliższego poniedziałku będzie zbierał w swoim biurze poselskim podpisy w obronie byłego prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego. Spodziewa się, że zgłoszą się tysiące mieszkańców.
W ciągu roku ponad 350 dokumentów uprawniających do prowadzenia auta zatrzymał Referat Komunikacji Urzędu Miasta w Piotrkowie. Liczba ta rośnie w zastraszającym tempie. Jakie są najczęstsze powody zatrzymań i kto dostaje prawo jazdy „na zawsze”?
Z blisko 28 tysięcy osób przeżyło niespełna dwa tysiące. Ginęli
z głodu, chorób, wycieńczenia, pracy ponad siły i w ulicznych egzekucjach. Część tych, którym w jakiś sposób udało się przetrwać nieludzkie warunki getta, straciła życie w obozach zagłady. Z relacji ocalałych wyłania się wstrząsający obraz ...
Kilka tysięcy złotych w złotówkach i w walucie obcej od 1,5 roku czeka na właściciela, który gruby zwitek banknotów zgubił przed marketem w Piotrkowie. Po pieniądze znalezione przez trzy nastolatki do tej pory nikt się nie zgłosił i zdeponowane w banku figurują jako jeden z pięciu "eksponatów" biura rzeczy znalezionych piotrkowskiego magistratu. Znajdują się tam w towarzystwie m. in. około 100 par kierpców, portfela z 2 zł i telefonu komórkowego.