Artykuły do tagu: Remont

- Uruchomienie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Słowackiego z Kostromską leży w gestii inwestora zewnętrznego czyli Focus Mall, a nie Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Piotrkowie - powiedział Ryszard Żak z MZDiK.
Łódzkie: Remontujemy najmniej dróg w Polsce
W Łódzkiem remontuje się najmniej dróg krajowych. Na Mazowszu w tym roku robotnicy "przerabiają" prawie 200 km, w Warmińsko-Mazurskim ponad 90 km, na Dolnym Śląsku 146 km, nawet na niewielkiej Opolszczyźnie 75 km. A w Łódzkiem? Tylko 30 kilometrów.
Ruszyła przebudowa drogi powiatowej Baby-Wolbórz
Dziś rozpoczęły się prace drogowe związane z przebudową drogi powiatowej Baby-Wolbórz. Koszt inwestycji to prawie 4,5 miliona złotych.
- Prowadzenie modernizacji w takiej technologii, jak to ma miejsce na stadionie Concordii w Piotrkowie, w przyszłości może sprawić, że obiekt ten będzie zagrażać bezpieczeństwu kibiców - nie kryje zaniepokojenia Paweł Załoga, radny Klubu Rozwój i Gospodarność, który wczoraj przyglądał się prowadzonym tam pracom remontowym.
Do 25 września piotrkowskie Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających. Jest to spowodowane wymianą instalacji centralnego ogrzewania w salach wystawienniczych.
Od czwartku wyłączone z ruchu jest jedno z najruchliwszych piotrkowskich skrzyżowań: Słowackiego-Kostromska.
Rozpoczęły się prace nad przebudową ul. Dąbrowskiego w Piotrkowie. Remont potrwa do 30 listopada, a miasto zapłaci za niego prawie 3,4 mln.
Władze Piotrkowa planują wyburzenie kolejnych sklepikobudek. Kolejny raz wobec tych planów protestują przedsiębiorcy, którym Urząd Miasta każe zlikwidować jedyne źródło utrzymania. Tym razem problem dotyczy ulicy Wyzwolenia.
Ulica Polskiej Organizacji Wojskowej wypadła z Traktu Wielu Kultur. Nie oznacza to, że ominie ją remont, jednak nie będzie on sfinansowany z pieniędzy pozyskanych na realizację tego projektu. W zamian do projektu włączono kilka innych ulic, a także Plac Czarnieckiego.
Robią, co mogą, czy trwonią pieniądze? Nie ma widoków na nowy budynek biblioteki w Piotrkowie, ale władze miasta postanowiły wyremontować stary. Niestety… tylko z zewnątrz. Od lat wiadomo, że budynek synagogi, gdzie ma swoją siedzibę Miejska Biblioteka Publiczna, jest w katastrofalnym stanie. Świadczą o tym rysy, pęknięcia, przeciążenie budynku, brak odwodnienia. Czy więc położenie warstwy świeżej farby ma jakikolwiek sens?
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat